Що таке Згуляти, визначення слова.

Згуляти


Згуляти яю, яєш, док., розм. 1. неперех., перев. із запереч, част, н е. Провести якийсь час гуляючи, розважаючись; погуляти. Де її радощі, де ті веселощі? День у день робота, день у день праця,— ні згуляти, ні спочити (Мирний, III, 1954, 14); [Олена:] Ко­лись, може, і згадати буде нічим своє життя у батька. І не сходила гарно і не згуляла вільно, тільки нароби­лась та нагорювалася… (Вас, III, 1960, 66).
перех., перев. із заперечною част, п е. Пробути певний час без роботи; прогуляти. Стоять будні, прийдуть свята,— Він хвилинки не згуля (Граб., І, 1959, 512); Старий Іван Цибар, що за своє трудове, невтомне життя не згуляв і хвилини, тепер мусив від­почивати (Збан., Ліс. красуня, 1955, 35).
неперех. Взяти участь в якійсь грі, зіграти в що-небудь. / каже смерть у слушну мить До того бідола­хи: — Коли ти, хлопче, хочеш жить,— Згуляй зо мною в шахи (Перв., І, 1958, 389).
Згуляти весілля — влаштувати, справити весілля. [Дранко:] Сусіде! Чи не помиритись нам на радощах та згуляти два весілля в один кошт! (Кроп., І, 1958, 221).


Словник української мови онлайн: Згуляти


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я