Що таке Здрастувати, визначення слова.

Здрастувати


Здрастувати рідко ЗД РАБСТВУ ВАТИ, ую, уеш, недок. 1. Бути здоровим; благополучно існувати. [Семен:] Що ж бабуся твоя, чи здрастують ще? [Одарка (жартуючи):] Підскакують; з печі до долу, а з долу на піч (Крон., І, 1958, 61); Всесвітня свашка поклонилась, І чарочка перчівочки [перцівочки] вроди­лась. — Ну, по цій мові,— каже Клим, —Дай боже здрастувать усім! (Гл., Вибр., 1951, 155); * Образно. — Ще Горацій казав, що яке б глупство не вчинили царі, за все розплачуються народи. Істина ця, на жаль, поки що здравствуе на землі (Кочура, Зол. грамота, 1960, 139).
наказ, сп. здрастуй (здрастуйте). Вітання при зу­стрічі.— Здрастуйте, дідусю! — закричало радісно дитя (Мирний, І, 1954, 286).
А Здрастуйте вам у хбту — усталена формула вітання, яку вживають, заходячи до хати.— Здрастуйте вам у хату,— привітався він, увійшовши (Мик., II, 1957, 283).
наказ, сп. здрастуй (здрастуйте), у знач, виг., фам. Уживається при вираженні здивування, запе­речення і т. ін. [М и р о н: ] Суворов говорив — воювать не числом, а вмінням. Якість — велике діло. [Горлов:] Здрастуй, а ми що ж, воювати не вміємо? Цього у нас хоч відбавляй (Корн., II, 1955, 16).


Словник української мови онлайн: Здрастувати


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я