Що таке Земельний, визначення слова.

Земельний


Земельний а, е. 1. Прикм. до земля 5. Незначна смужка земельних просторів півдня України., в надрах своїх ховала залізні багатства (Досв., Вибр., 1959, 305); Повернувшись з громадянської війни., і, одержавши від радянської влади земельний наділ, заходився [Шамрай] господарювати (Тгот., Вир, 1964, 414).
Д Земельна рента — те саме, що Абсолютна рента (див. абсолютний). Земельна рента є та частина додат­кової вартості, яка лишається після відрахування серед­нього зиску на вкладений у господарство капітал (Ленін, 4, 1948, 123).
2. Стос, до землеволодіння або землевпорядкування. Іще всякі книги є партійні; земельний кодекс і інші про радянську владу (Головко, II, 1957, 32); Головою земель­ної комісії майже одноголосно обрали Тимофія Гори­цвіта (Стельмах, II, 1962, 20); // у знач. ім. земельне, ного, с, іст., рідко. Податок за користування землею (у 5 знач.). (Семен:) Що ж у вас тут нового? [І в а н: ] Багато нового! Земельне прибавили та ще на якусь школу!.. Здирство, брат, таке, що й!.. (Крон., І, 1958, 66).


Словник української мови онлайн: Земельний


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я