Що таке Знаряддя, визначення слова.

Знаряддя


Знаряддя я, с. 1. Пристосування, прилад, меха­нізм і т. іп., за допомогою якого виконується певна дія. Річард і Деві увіходять у хату потомлені. Річард при фартуху, з мулярським знаряддям; у Деві в руках відро і квач (Л. Укр., III, 1952, 7); Ніяка [вівця], хай найхитріша, не перехитрить чабана, не сховається в тисняві від його меткого знаряддя (Гончар, Таврія, 1952, 157); Першими знаряддями людини були грубо оброблені камені (Іст. СРСР, І, 1956, 3).
Знаряддя виробництва — пристосування, прилади, механізми і т. ів., які використовуються у виробни­цтві. Буржуазія не може існувати, не викликаючи по­стійно переворотів у знаряддях виробництва, отже, не революціонізуючи виробничих відносин (Комун, маніф., 1947, 17).
2. перен. Про те, що служить засобом у якійсь дії, справі. В умовах капіталізму гроші перетворюються на капітал і служать знаряддям експлуатації трудя­щих (Наука.., З, 1961, 8); Досвід СРСР довів, що основ­ним знаряддям соціалістичного перетворення суспіль­ства є соціалістична держава (Програма КПРС, 1961, 16).


Словник української мови онлайн: Знаряддя


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я