Що таке Значитися, визначення слова.

Значитися


Значитися чуся, чишся, недок. 1. Бути записа­ним, внесеним до якогось списку; числитися де-небудь. Він., навіть не дивився на той списочок, в якому зна­чилося і його прізвище серед тих, що викликалися на розмову з ректором (Тют., Вир, 1964, 58); Люди ми не слобідські. Раніше за Томарівською волостю зна­чились, а тепер до Борисівської нас приписано (Шиян, Баланда, 1957, 151); // Бути написаним, указаним де-небудь; зазначатися. Олег Іванович зупинився на шля­ху біля почорнілого стовпа з погнутою бляшаною стрілкою. Колись на ній, мабуть, значилась назва якогось недалекого села (Голов., Тополя.., 1965, 10); // безос. В родовому архіві Стадницьких документаль­но значилось, що Володимир Стадник військовим про­мислом доскочив дворянського герба і достоїнства (Стельмах, І, 1962, 15); — Так от що, Женю.. Ці доку­менти я знайшов при твоїй матері.. Тут значиться, хто ти, як твоє прізвище (Мокр., Острів.., 1961, 14).
перев. із запереч, част, н е, розм. Бути в наявності; // безос. Чого-чого, але наскоку звідси адмірал Яніко-ста зовсім не сподівався: адже йому достеменно було відомо, що в пустинному цьому районі червоних військ не значиться (Гончар, II, 1959, 47).
безос, діал. Вважатися. Я стала у них за служ­ницю.. Нібито значилося, що й вони мені помагають, але така то була їх поміч! (Фр., III, 1950, 98).
безос, кому, діал. Здаватися (про сприймання). Коли світ був пломенистий, веселий — значилося Оста­пові, що в людей день (Вовчок, І, 1955, 334).


Словник української мови онлайн: Значитися


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я

Що таке Значитися, визначення слова.

Значитися


Значитися йться, недок. Пас. до значити. Кож­ний найменший рух, кожний скок риби в Дніпрі зна­чився на поверхні кружечками (Оп., Іду.., 1958, 308).


Словник української мови онлайн: Значитися


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я