Що таке Знекровлений, визначення слова.

Знекровлений


Знекровлений а, е. 1. Дієпр. пас. мин. ч. до знекровити. Стогнав поранений товариш, Вогнем зне­кровлений, без сил (Ус, Шість, 1940, 84); В 1909— 1910рр. репресії царського уряду проти соціал-демокра-тичних організацій ще більше посилились. Особливо жор­стоких гонінь зазнали Миколаївська і Одеська організації. Вони були так знекровлені арештами, що на деякий час зовсім припинили роботу (Іст. УРСР, І, 1953, 641); // знекровлено, безос. присудк. сл. За літо, в боях корпуси його [Врангеля] було знекровлено (Гончар, II, 1959, 379).
у знач, прикм. Безкровний, дуже блідий. Один з військових, у англійській офіцерській уніформі, озир­нувся, ..але погляд той вдарив Скибу мовби ножем. Бліде, як у мерця, знекровлене, холодне, як крига, обличчя офіцерове було знайоме Михайлові (Загреб., Європа. Захід, 1961, 38).
у знач, прикм., перен. Безсилий, нежиттєдіяль-ний; дуже послаблений. Частково замінила [дивізія] в окопах втомлені й знекровлені полки й батальйони морської піхоти (Кучер, Чорноморці, 1956, 410).


Словник української мови онлайн: Знекровлений


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я