Що таке Знищений, визначення слова.

Знищений


Знищений а, е. 1. Дієпр. пас мин. ч. до знищи­ти. В безперервних боях дивізія не раз зазнає гіркоти найтяжчих втрат, а все ж сили її зростатимуть, ворог не раз вважатиме її оточеною і знищеною.., а вона виникатиме знову (Гончар, II, 1959, 303); Знище­ний морально, безсилий зарадити, віце-директор міні­стерства мляво похилився на бюро (Кач., II, 1958, 380); // у знач, прикм. Навряд хто з них [робітників] думав, гупаючи важкою трамбовкою по зрубаному й засипаному землею винограднику, про хазяїна знищеного саду (Ко­цюб., І, 1955, 296); // знищено, безос. присудк. сл. За часів
гітлерівської тимчасової окупації., багато хат і дворів спалено й зруйновано, багато люду знищено… (Вишня, І, 1956, 364); З перемогою соціалізму в СРСР вперше здій­снена одвічна мрія трудящих — знищено всі види гноб­лення людини людиною (Ком. Укр., 10, 1965, 41); Вона не могла зрозуміти всього, але ясно бачила: Мала-хова зламано, майже знищено (Собко, Справа.., 1959, 254).
2. у знач, прикм., перен. Вкрай принижений, приголом­шений, поставлений у безвихідне становище. Іван лишився дома, розбитий, знищений, без гадки і надії (Фр., І, 1955, 179); Він стояв, низько опустивши голову, і Юркове серце стиснулося від болю: принижений, зганьблений, знищений батько… (Багмут, Опов., 1959, 26).


Словник української мови онлайн: Знищений


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я