Що таке Знищуватися, визначення слова.

Знищуватися


Знищуватися уюся, уєшся, недок., ЗНИЩИ­ТИСЯ, щуся, щишся, док. 1. тільки 3 ос. Припиняти своє існування. Всі інші класи занепадають і зни­щуються з розвитком великої промисловості, а пролета­ріат є її власний продукт (Комун, маніф., 1947, 24); // Розорятися внаслідок зубожіння, руйнування і т. ін. Так ото й року не прожили [Хвеська з Хвеськом], як знищились і обідніли, так що часом і шматка хлі­ба нема (Стор., І, 1957, 36).
Припинятися, зникати (про дію, вияв чого-небудь). Енергія є мірою руху, який не створюється і не знищу­ється, а тільки переходить з одного виду в інший (На­ука.., 6, 1963, 11).
перен., розм. Принижувати свою гідність, прини­жуватися перед ким-небудь. [Михайло:] Сьогодня [сьогодні] я звелів зайнять Миколиного бика, що раз у раз вештається, як приблудний, та скирти обдирає.. Прийшов Микола, знищився, а Данило звелів віддать йому бика (К.-Карий, І, 1960, 184).
тільки недок. Пас. до знищувати. — Доходять чутки,— говорить він,— що анархія у прифронтовій смузі продовжується. Поділля, Волинь руйнуються. Цукрові та винокурні заводи, великі маєтки, культурні господарства — знищуються селянами та солдатами (Головко, II, 1957, 482).


Словник української мови онлайн: Знищуватися


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я