Що таке Знос, визначення слова.

Знос


Знос у, ч. 1. Дія за знач, зносити, знести 1—5. Він [льотчик]., повинен стежити за зносами літака та вираховувати курс польоту (Кучер, Квітує жито, 1938, 192); «Бабусі» [доменній печі] готується заміна. Але вирішено в даному випадку застосувати не метод зносу, а більш прогресивний метод — метод иасувки (Роб. газ., 28.11 1964, 2).
2. карт., збірн. Карти, скинуті, знесені гравцем в обмін на прикуп.


Словник української мови онлайн: Знос


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я

Що таке Знос, визначення слова.

Знос


Знос 2, у, ч. Стан за знач, зноситися. Спрацьова­ністю, або зносом, металу називають зміну поверхні металу від тертя (Слюс. справа, 1957, 18); Було б помилкою заперечувати в нашій економіці моральний знос, так само, як і діяння закону вартості (Вісник АН, З, 1957, 6); // Схильність до зношування; зношуваність. Вивчаючи питання зносу поршневих кілець і циліндрів у двигунах внутрішнього згорання, вчені запропонували робити покриття поршневих кілець з допомогою хрому­вання і озалізнення (Наука.., З, 1956, 6); — Ну, як вони, наші бушлати? Добрі на знос? (Кучер, Голод, 1961, 111).
До зносу — доки не зноситься, не стане зовсім не­придатним. А сирота її в селі, І і єдиная дитина! Мов одірвалось од гіллі, Ненагодоване і босе, Сорочечку до зносу носить (Шевч., II, 1963, 29); Нема (не було, не буде) зносу чому — що-небудь дуже міцне. Хай усі знають, що у нього тепер є такий добрий кожух, що йому й зносу не буде! (Чаб., Шляхами.., 1961, 82); Витираючи руки, Максим казав: — Машину любити треба! Обходься з нею, як з конем, їй зносу не буде (Автом., Коли розлуч. двоє, 1959, 659).


Словник української мови онлайн: Знос


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я