Що таке Зручність, визначення слова.

Зручність


Зручність ності, ж. Якість за знач, зручний 1. Голубенка перейшов на другий борт і сів, приємно від­чувши велику зручність- білих пароплавних крісел (Епік, Тв., 1958, 256); Для плодотворних результатів роботи неабияке значення мають затишок і зручність робочої кімнати, робочого місця (Наука.., 10, 1956, 16); // Мож­ливість задоволення яких-небудь потреб. Для зручності знаходження сузір’ів умовно сполучають їх найяскравіші зорі прямими лініями так, щоб вийшли прості геомет­ричні фігури або схематичні рисунки (Астр., 1956, 10); Стоїш собі [за грубою], або хоч і присядь для зручності (Мик., Кадильниця, 1959, 15).
перев. у мн. Те, що робить щось зручним у користу­ванні, полегшує побут (про пристрої, обладнання і т. ін.); вигоди. Сучасні житла будуються з усіма зруч­ностями — центральним опаленням, водопроводом, ка­налізацією, ванною і душем, мають добре освітлення (Нар. тв. та етн., 1, 1962, 45); На певний час довелося відмовитися [Колінзу] від багатьох зручностей столич­ного життя (Рибак, Час, 1960, 333).
розм. Властивість за знач, зручний 4. На своїх руках обертав він недужу, садовив її. Тра було неабиякої сили й зручності, щоб поратися коло неї (Коцюб., І, 1955, 465); — Я сказала комплімент її зручності, а вона відповіла, що все шиє сама і собі і дітям (Л. Укр., III, 1952, 707).


Словник української мови онлайн: Зручність


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я