Що таке Магазин, визначення слова.

Магазин


Магазин у, ч. 1. Приміщення для роздрібної тор­гівлі; крамниця.— Я купець: держу магазин з тютю­ном на Хрещатику у а на Подолі маю діла торговельні: скуповую та перепродую пшеницю,— сказав Копро-нідос (Н.-Лев., III, 1956, 366); Торгують магазини, кіоски, чайні (Вишня, І, 1956, 327); В магазин зайшли покупці (Панч, Ерік.., 1950, 4).
Приміщення для зберігання запасів харчування, боєприпасів, деталей і т. ін.; комора, склад. — Щодня то там, то там убивають моїх жовнірів, захоплюють обози, підпалюють магазини з хлібом і припасами (Стор., І, 1957, 374); На самім кінці Борислава, на пус­тій голотечі, стояв великий магазин, де складували земний віск (Фр., І, 1955, 78); Між дільницями [цеху] для кожного виду кілець є автоматично діючі магазини (Наука.., 5, 1959, 4).
спец. Частина апарата або приладу (найчастіше зброї) у вигляді коробки або трубки, куди вкладають кілька однорідних предметів (наприклад, патронів). Так і стріляв одною рукою, доки були в магазині гвин­тівки патрони (Головко, II, 1957, 571).
ел. Допоміжний прилад для електротехнічних ви­мірювань. Магазин опорів; Магазин ємностей.
Запасне місце у вуликові для меду на випадок поси­леного медозбору. — Взяток збільшується з кожним днем, Іване Семеновичу, мої працівниці наллють повні вулики меду, треба магазини ставити зверху (Ю. Янов., Київ, опов., 1948, 66).


Словник української мови онлайн: Магазин


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я