Що таке Мазок, визначення слова.

Мазок


Мазок зка, ч. 1. Накладання фарби (гриму, клею тощо) коротким рухом, ледве торкаючись пензлем і т. ін. Сергій Сергійович замовк. Узяв тоненьку щіточку, зробив легенький мазок на картині й замріявся (Є. Кравч., Квіти.., 1959, 47); Козака Мамая.., крім сили духу геніального маляра, вразило., вільне вигра­вання колориту, упевнений мазок повним пензлем (Ільч., Козацьк. роду.., 1958, 76); // Накладена таким рухом фарба, грим і т. ін. Пензель торкається полот­на і залишає на ньому ледве вловимі мазки (Ткач, Крута хвиля, 1956, 314); Твердою рукою професіонала він по­клав перші мазки гриму, надаючи обличчю потрібного виразу (Дмит., Наречена, 1959, 126); Муляр важко зітхнув, розтер кельнею мазок і похитав головою (Козл., Пов. і опов., 1949, 227); * Образно. Ранкове сонце кидало рожеві мазки на білі кашки та придорожній пирій (Руд., Вітер.., 1958, 164).
2. перен. У літературному творі — дрібна виразна деталь художнього зображення. Для постаті героя комедії, виниклої на тлі споминів про батька, автор по не пошкодував комічних мазків (Рильський, III, 1956, 342).
3. мед. Невелика кількість крові, слизу тощо, яку беруть у людини для аналізу. Для взяття мазка корис­туються спеціальними стерильними ватними тампо­нами (Заг. догляд за хворими, 1957, 109); — У нього, мабуть, дуже гостра форма дифтериту… Я пришлю медсестру, вона візьме мазок з горла на аналіз (Собко, Звич. життя, 1957, 87).


Словник української мови онлайн: Мазок


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я