Що таке Наближатися, визначення слова.

Наближатися


Наближатися аюся, аєшся і рідше НАБЛИЖУ­ВАТИСЯ, уюся, усшся, недок., НАБЛИЗИТИСЯ, йжуся, йзишся, док. 1. Переміщатися на ближчу від­даль до кого-, чого-небудь. Здалеку йшла на село хмара куряви. Вона все наближалась, росла, здіймалась до неба (Коцюб., II, 1955, 16); Лукія побачила у вікно цю сцену в той час, коли четверо запінених і охриплих від люті цепних псів вовчими стрибками наближались до парубка (Донч., III, 1956, 51); Гомін наближувався: стали виразно доноситись слова (Мирний, І, 1954, 349); Як тільки вони [лісоруби] наблизилися до мосту, один із них аж сплеснув руками від подиву, а інший, певне, від зворушення, зняв капелюха (Турч., Зорі.., 1950, 14).
Ставати близьким у часі; наставати. Наближався вечір (Коцюб., II, 1955, 175); Завжди їй отак спиться, коли наближається час приїзду сина у відпустку (Гон­чар, Тронка, 1963, 48); Наближувалася зима з мороза­ми — усе здавалося якось нудно, якось докучливо… (Вов­чок, І, 1955, 251); Аж наблизивсь для всіх нас відроджен­ня час, і життя знов поплинуло спільно (Л. Укр., І, 1951, 248).
Ставати подібним до кого-, чого-небудь, набувати схожості з кимсь, чимсь. Слони., наближаються до-них [людей], бо можуть, наприклад, на літаврах гра­ти, на колесі їздити, на задніх лапах стояти і на го­лові, можуть тарілки подавати, вино пити і грошей не платити (Л. Укр., V, 1956, 48); На рубежі 20-х років минулого століття декабристи, зокрема Бесту-жев і Рилєєв, створили багато агітаційних віршів, які своєю мовою і поетичною формою наближалися до народної пісні (Нар. тв. та етн., З, 1957, 24); Я дав собі тоді слово працювати з усіх сил, щоб хоч трохи наблизитись до Дальського (Минуле укр. театру, 1953, 102).


Словник української мови онлайн: Наближатися


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я