Що таке Павільйон, визначення слова.

Павільйон


Павільйон у, ч. 1. Невелика легка будівля з по­криттям у саду, парку. Від брами до павільйону з му­зикою прибували все нові гурти людей (Л. Укр., III,
1952, 622); Переліски, гроти, озера, павільйони і водо­граї — всю Софіївку — просто на голому місці, на рів­нині наказав кріпакам зробити., граф IIотецький (Смолич, II, 1958, 11); // Легка, звичайно тимчасова споруда побутового або спеціального призначення. Створює [І. Д. Папанін].. прекрасно устатковану стан­цію з ангаром для літаків, науковими павільйонами (Видатні вітч. географи.., 1954, 148); На березі ставка збудовано павільйон для рибалок (Томч., Готель.., 1960, 129).
Тимчасова або постійна споруда, призначена для розміщення експонатів якої-небудь виставки. У спе­ціальному павільйоні «Атомна енергія в мирних цілях» послідовно розкриваються властивості енергії атомного ядра і методи її застосування (Наука.., 8, 1956, 22); Ознайомившись з експозицією ввідного залу, відвідувач переходить в інші зали головного павільйону, присвячені окремим темам (Наука.., 7, 1958, 2).
Приміщення, обладнане для кінозйомок і фото­графування, а також декорація в приміщенні кіносту­дії, побудована для знімання якої-небудь сцени філь­му. Американська кінематографія в основному базується на павільйоні. Наша кінематографія має багато на­тури (Довж., III, 1960, 226).


Словник української мови онлайн: Павільйон


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я