Що таке Пайок, визначення слова.

Пайок


Пайок пайка, ч. Продовольство, цигарки і т. ін., що видаються за певними нормами на певний строк. Іул йому сей дав одвіт… — Пайок, одежу і кватиру, Пшона, муки, яєць і сиру По смерть в довольстві на­значу (Котл., І, 1952, 224); — Пшениця — перший сорт, та жаль… підтекла, попріла вся,— нахмурився катер инославець.— Вважайте, добовий пайок цілого заводу в тій ямі зігнив (Гончар, II, 1959, 160); Нам давали на пайок такий пресований чай у плитках (Донч., V, 1957, 571);— Таких цигарок сюди, звичайно, не привозять. Це їм такі на командирський пайок да­ють (Тют., Вир, 1964, 213).
Голодний пайок: а) дуже мала, мізерна для харчуван­ня норма чого-небудь. Виснажені голодним пайком на Західному фронті, вони [німецькі солдати] прийшли сюди, ніяк не можучи наситити жадобу свого зіпсова­ного шлунка (Кол., На фронті.., 1959, 37); б) дуже мала, недостатня для завантаження устаткування кількість чого-небудь. Установили в цеху нову пилораму, а склад сировини не встигає подавати деревину, і пилки стоять
на голодному пайку (Чорн., Потік.., 1956, 219); Сухий пайок — певна кількість їжі (консерви, сухарі, печи­во і т. ін.), яку видають для споживання в похідних умовах, на фронті. Тили відстали, кухонь не було, і бійці харчувалися мізерним сухим пайком (Тют., Вир, 1964, 485).
пАйСТРА, и, ж., діал. Різновид вибійки. А там бринять під ятками Усякі розкоші: .Майстра, плахти
1 намітки, Шовки, оксамити (Гл., Вибр., 1957, 243). ПАЙСТРОВИЙ, а, е, діал. Пошитий з иайстри.
Штани пайстрові (Сл. Гр.).


Словник української мови онлайн: Пайок


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я