Головна Головна -> Тлумачний словник -> Рабовласницький

Що таке Рабовласницький, визначення слова.

Рабовласницький


Рабовласницький а, е. 1. Прикм. до рабовлас­ник. Політична влада в Ольвії належала пануючій рабо­власницькій меншості — землевласникам, власникам великих ремісничих майстерень, великим купцям і лихва­рям, які тримали в залежності малоімуще вільне на­селення, а також рабів, що були власністю рабовласни­ків (Іст. УРСР, 1,1953, 28); Тільки тепер по-справжньо­му стало видно, чим була Каховка., для ненаситних владарів рабовласницького Півдня (Гончар, Таврія, 1952, 120).
2. Заснований на рабстві, рабоволодінні. Поділ су­спільства на класи привів до утворення в IX cm. до н. е. рабовласницької держави Урарту (Іст. СРСР, І, 1957, 12); Християнство виникло в І столітті в римському рабовласницькому суспільстві (Наука.., З, 1958, 36).
Д Рабовласницький лад — перша класово-антагоні­стична суспільно-економічна формація, заснована на експлуатації примусової праці рабів, приватній влас­ності на засоби виробництва і на головного виробника матеріальних благ — людину-раба. Боротьба рабів про­ти рабовласників, яка тривала цілі століття, кінець кінцем привела до краху рабовласницького ладу і заміни його прогресивнішим — феодальним (Ком. Укр., 2, 1967, 62).


Словник української мови онлайн: Рабовласницький


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я