Що таке Рабство, визначення слова.

Рабство


Рабство а, с.1. Становище, положення раба (у 1 знач.). Уклін народові, що скинув рабства пута, Що звівся в шелесті квітучих верховіть! У нього вірний шлях, душа його розкута (Рильський, III, 1961, 151); Ні, ні­коли я не буду рабом. Краще смерть, аніж рабство (Збан., Єдина, 1959, 274); — Чи й справді це я? ..Яке щастя, що не гнию в ямі, не нидію в рабстві. Що я жива й отака-от! Ой! — дивувалась Уляна, торкаючи легень­ко свої брови, обличчя, груди (Довж., І, 1958, 329); Ви­хідним пунктом розвитку, який створив як найманого робітника, так і капіталіста, було рабство робітника (Маркс, Капітал, т. І, кн. І, 1952, 715).
Продавати (віддавати і т. ін.)-у (в) рабство кого — ро­бити кого-небудь рабом (у 1 знач.). Захоплених {у полон] жителів продавали [пірати] в рабство (Іст. стар, світу, 1957, 158).
Перший в історії людства суспільний лад, при якому виробники — раби були у повному, неподіль­ному розпорядженні рабовласників. Навіть при раб­стві і при кріпосному праві ніколи не було такого страш­ного пригноблення робочого люду, до якого доходять ка­піталісти.. (Ленін, 4, 1969, 278); Плантаційне раб­ство, яке гальмувало розвиток всієї країни [Північної Америки], було скасоване (Нова іст., 1956, 189).
пер єн. Цілковите, абсолютне підкорення чужій волі, чужому впливові. — Ти йдеш чи ні? Марко забли­мав повіками і деякий час здивовано дивився на Тимка. Побачивши холодну каламуть у очах товариша, зрозумів, що трапилося щось надзвичайне, і якимось несмілим, мученицьким тоном, в якому почувалася вся гіркота від­даного рабства, сказав: — Іду вже, чого кричиш? (Тют., Вир, 1964, 95).


Словник української мови онлайн: Рабство


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я