Що таке Радити, визначення слова.

Радити


Радити джу, диш, недок. 1. неперех.,з інфін. Давати кому-небудь пропозицію, вказівку, як діяти в яких-небудь обставинах, допомагати добрим словом у скруті. Дядько радить мені заїхати в Коломию (Л. Укр., V, 1956, 147); Михайло, помагаючи дідові, радив рушницю придбати добру на прийшлі часи і в думці вже націлю­вав [її] у ведмедя (Вовчок, І, 1955, 343); Горький, Чехов, Франко, Коцюбинський завжди радили молодим авторам вчитися, наполегливо поліпшувати свою письменницьку техніку (Літ. газ., 7.УІ 1951, 2).
неперех. Те саме, що радитися 2. На селі Зобралася [зібралася] громада радить, Кого голить у москалі (Шевч., II, 1963, 272); Робочі зібрались і радять. Треба і нам скликать людей (Коцюб., II, 1955, 70).
Радити раду див. рада.
перех. Шукати вихід з якого-небудь становища, робити щось» для поліпшення його. Роман гукнув на жінку, щоб виймала з бодні гроші.. Та всі, які єсть!.. Катеринка… десятка… друга… третя!..сто трид­цять! Мало!.. А проте — треба щось радити! ..Так чи інак, а земля мусить бути його власністю (Коцюб., І, 1955, 106).
неперех., ким, рідко. Розпоряджатисячиєю-небудь долею. Не моя то воля; Родинонька мною радить, не­щаслива доля (Чуб., V, 1874, 141).


Словник української мови онлайн: Радити


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я