Що таке Убивчий, визначення слова.

Убивчий


Убивчий (ВБИВЧИЙ), а, е. 1. Здатний позбавля­ти життя, вбивати. / лише коли аероплан, ревнувши, шулікою шугонув згори просто на людей, несучись на них летючим, мигтючим, швидко виростаючим вихором пропелера, не одному з чаплинців майнула думка, що оце якраз воно і мигтить, оте вбивче фіолетове промін­ня, що несе людині погибель (Гончар, II, 1959, 216); Він глянув на мене так, що коли б людський погляд мав вбивчу силу, я мусив би впасти бездиханним трупом (Грим., Подробиці.., 1956, 59); Спить — не спить Со­фія. Автомобіль гестапівський у млу Пірнув, сховавши світло в чорні вії, А в череві убивчу силу злу (Воронько, Тенло.., 1959, 166).
%. перен. Який дуже вражає; нищівний, разючий. Вбивча українська народна сатира і дотепний гумор відтворюють цілий світ відчуттів, настроїв, пережи­вань, думок і сподівань найширших мас трудящих! (Рильський, IX, 1962, 186); Досі він давав собі волю лише при тих, кого потім легко приструнчити ..Аз тими, на кого слід впливати тільки залізною, вбивчою логікою, Федір Іполитович умів себе стримувати (Шовк., Людина.., 1962, 306); Сатира починається там, де гнівне осудження сполучається з їдким гумором, з вбив­чою іронією (Рад. літ-во, 10, 1967, 38); Вона кинула на нього такий убивчий погляд, що Жолкєвський спинився (Ле, Наливайко, 1957, 287).
3. перен. Незвичайний, надмірний у своєму прояві. Лежали запорожці коло возів і, попихкуючи люльками, з убивчим спокоєм дивилися на місто (Довж., І, 1958, 241); Почувся сигнал — їх наздоганяла автомашина. Шоферові, певно, набридло вести її з убивчою повіль­ністю слідом за пішоходами (Жур., До них іде.., 1952, 143); // Дуже сильний, важкий або неприємний. Не­зважаючи на вбивчу спеку, натовп похмурих степовиків у брилях., жадібно й терпляче слухав свого юродивого віщуна (Гончар, Таврія, 1952, 116); Прикро вражав нас Запах убивчий тюленів, що живляться тванню морською (Гомер, Одіссея, лерекл. Б. Тена, 1963, 84).


Словник української мови онлайн: Убивчий


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я