Що таке Удовольнитися, визначення слова.

Удовольнитися


Удовольнитися див. удовольнитися.


Словник української мови онлайн: Удовольнитися


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я

Що таке Удовольнитися, визначення слова.

Удовольнитися


Удовольнитися (ВДОВОЛЬНЯТИСЯ) і заст. УДОВОЛЯТИСЯ (ВДОВОЛЯТИСЯ), яюся, яєшся, не-док., УДОВОЛЬНИТИСЯ (ВДОВОЛЬНИТИСЯ), нюся, нйшся і заст. УДОВОЛИТИСЯ (ВДОВОЛИТИСЯ), лю-
ся, лйшся, док. 1. Угамовувати свій голод, спрагу і т, ін. Звелів [хорунженко] снідати подавати, їсть і дума. Не удоволився і не надумався, забажав обідати, обіда і дума (Кв.-Осн., II, 1956, 207); їв Вовчик, їв — аж утомився; Гараздненько удовольнився (Гл., Вибр., 1951, 23); Вона жадібно пила воду і, вдовольнившись, сказала:— Я полежу трохи… Не бійтеся за мене, та­ту (Шиян, Баланда, 1957, 248).
2. чим, з чого, заст. на чому. Відчуваючи задоволен­ня від чого-небудь, обмежуватися ним у своїх по­требах, бажаннях. Нехай собі Володимирове чуття не таке сильне, як у нього,— в усякім разі Володимир — його щирий приятель, і Лаговський на тому вдовольня­ться (Крим., II, 1972, 105); Ходили, мало розмовляючи, просто вдовольняючись тільки присутністю одне одного (Собко, Шлях.., 1948, 11); Бери, купуй, коли тільки є за що! Одначе не дуже розгонився купувати заробітчан­ський люд, вдовольняючись більше витрішками, безкош­товно користуючись видовиськом численних ярмаркових спокус (Гончар, І, 1959, 38); Він [новий учитель] був навіть неслухняний і неввічливий до начальства. За­мість, щоб удовольнитися з двох поламаних лавок, що дала волость школі, і заліплювати побиті шибки папе­ром, він намагався, щоб йому пороблено нові парти, за­склено вікна (Гр., Без хліба, 1958, 19); Баба Зінька не вдоволилась тим, що їй говорив батюшка про Соломію. Вона зайшла ще до матушки (Н.-Лев., VI, 1966, 327); Тихий стогін вирвався з вуст Щафіге. Вони такі бідні. А Гусейн-ага не удовольниться кошиком риби (Тулуб, Людолови, І, 1957, 399).
3. тільки недок. Пас. до удовольняти, удоволяти.


Словник української мови онлайн: Удовольнитися


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я