Що таке Універсальний, визначення слова.

Універсальний


Універсальний а, е. 1. Який охоплює все або багато чого у якійсь ділянці, галузі життя; всеосяжний. Порівняння психіки людини і психіки тварини не є для нас образою. Воно лише свідчить про те, що закони природи є універсальними (Наука.., 9, 1968, 61); У наш час бурхливого розквіту і справжньої революції в усіх галузях наук письменник-фантаст повинен бути одно­часно математиком, фізиком, астрономом, хіміком, ме­диком, фізіологом, бактеріологом тощо. Він повинен мати воістину універсальні знання (Вітч., 8, 1961, 204); // Придатний для всього або для багато чого; який має різноманітне призначення. Ліс — джерело дереви­ни, надзвичайно цінного універсального матеріалу (Ком. Укр.,6, 1968, 33); Коні ..масивної будови тіла найбільш універсальні щодо використання (Конярство, 1957, 61); Репродукування провадять., малоформатними, універ­сальними і дорожними фотоапаратами (Довідник фот., 1959, 78).
Універсальний магазин — великий магазин, який торгує різноманітними промисловими товарами. Село обновилося, виросло. 6 в ньому., дитячі ясла і садки, універсальні магазини і соціально-побутові підприєм­ства (Цюпа, Україна.., 1960, 172).
2. Який має різноманітні знання, навики і т. ін.; різнобічний. М. Максимович, феноменально різносто-ронній і глибокий вчений, літератор, стоїть в ряду най­більш універсальних мислителів не тільки України і Ро­сії, а й всієї Європи (Матеріали з іст. укр. журналісти­ки, 1959, 117); Робітники комбайнових бригад на шахті оволоділи машинними професіями, стали універсальними трудівниками лав і спільно виконують всі операції, які припадають на зміну (Рад. Укр., 11. X 1956, 1).


Словник української мови онлайн: Універсальний


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я