Головна Головна -> Тлумачний словник -> Установлюватися

Що таке Установлюватися, визначення слова.

Установлюватися


Установлюватися (ВСТАНОВЛЮВАТИСЯ), ює-ться, УСТАНОВЛЯТИСЯ (ВСТАНОВЛЯТИСЯ), яється, недок.,УСТАНОВИТИСЯ (ВСТАНОВИТИСЯ), новиться, док. 1. Поміщатися певним чином, займати потрібне положення. Шарикові і роликові підшипники., легко й досить щільно установлюються у призначені для них гнізда (Допуски.., 1958, 5).
Робитися постійнішим, переставати різко зміню­ватися. Справжній зимовий сезон розпочинався, звичай­но, в січні, коли встановлювалася зима з снігом і моро­зами (Коз., Сальвія, 1959, 132); Встановляться дні ОіСНив ЯНІ І погожі/ (С. Ол., Вибр., 1959, 125).
Складатися, певним чином налагоджуватися. Я не знала роду-племені своєї знайомої, ледве знала імення — се була літня хвилева знайомість, така, що встанов­люється і потім хутко губиться з очей без жалю (Л. Укр., III, 1952, 598); // Формуватися, набирати якихось рис. Ось уже певний час у Силантьєва з меха­ніком установилися відверто ворожі відносини (Донч., II, 1956, 82); // Наставати. Він все ще надіявся, що всі скоро заснуть і запанує те сонне царство, яке дастьйому можливість вийти з хати на побачення. Але спокій у хаті ніяк не міг встановитися (Тют., Вир, 1964, 18); / в залі, і на сцені досить швидко встановилася сердечна атмосфера найщирішої взаємоприхильності (Грим., Не-закінч. роман, 1962, 140).
Створюючись, утверджуватися, узаконюватися. — А коли вже почав установлюватись колгосп, дід привів свою пару [коней] до голови і сказав, що здає її добро­вільно (Стельмах, Правда.., 1961, 21); / святкує з нами радо в світі кожен трудівник: в день оцей Радянська влада встановилась в нас навік (Забіла, У… світ, I960, 83); // Закріплятися. Справді, не знаю, звідки встано­вилась за мною слава альтруїстки/ (Л. Укр., V, 1956, 231).
тільки недок. Пас. до установлювати, установля­ти. На дзвіниці й на мурах установлялися гармати (Кач., Вибр., 1953, 115); На великій сільській площі краси­вими рядами встановлюються мальовничі ятки — похідні культмаги прибулих на свято торговельних організацій (Нар. тв. та етн., 1, 1957, 108).


Словник української мови онлайн: Установлюватися


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я