Що таке Устоюватися, визначення слова.

Устоюватися


Устоюватися (ВСТОЮВАТИСЯ), юється, недок., УСТОЯТИСЯ (ВСТОЯТИСЯ), бїться, док. 1. Ставати спокійним (перев. про рідину). Знову прищухнуть [діти], дивлячись, як вода в криниці встоюється і со­нячне проміння, зламане в ній, перестане гойдатись (Гончар, Тронка, 1963, 222).
Стоячи певний час, давати осад (про рідину); відстоюватися. Дзвінка набрала одне відро, почекала хвилинку, доки вода в криничці встоїться, нахилилась за другим (Гжицький, Опришки, 1962, 83); // Стоячи протягом тривалого часу, набувати готовності. В суліях, макітрах, барильцях — встоюється наливка (Мушк., Серце.., 1962, 291).
перен. Установлюватися. До дванадцяти годин дня на широчезному колі будівництва почала устоюватися тиша (Вол., Озеро.., 1959, 86); На ніч устоїться годи­на. Не падав сніг, притихав і вітер (Ле і Лев., Півд. захід, 1950, 85); // перев. док. Остаточно визначитися, сформуватися. * Образно. Ти надто молода, і серце твоє ще бродить, не.встоялась в ньому ота сила, що тягне капітана швидше вести корабель (Кучер, Чорно­морці, 1956, 61).


Словник української мови онлайн: Устоюватися


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я