Що таке Утверджувати, визначення слова.

Утверджувати


Утверджувати ую, уєш, недок., УТВЕРДИТИ, джу, дйш, док., перех. 1. рідко. Міцно укріплювати, встановлювати на чомусь. Хто її [ялину] утвердив на кремінні? (Рудь, Дон. зорі, 1958, 24).
2. Установлюючи що-небудь, робити міцним, непо­рушним; остаточно зміцнювати. Люди утверджують свою владу, своє торжество над землею і стихіями, під­коряють розумному контролеві природу (Вол., Сади.., 1950, 204); Від комсомольських часів ще збереглися в ній бурхлива запальність і., чиста віра її молодості — віра в те, що життя, яке вона будує, яке зі всією пристрастю утверджує, це життя може й повинно бути досконалим, давати людині повноту радості й щастя (Гончар, Тронка, 1963, 81); Се письмо мало бути., документом, котрий може або утвердити його любов, або знівечити її до самої основи (Фр., III, 1950, 458); Утвердивши радянську владу і завоювавши право на землю й на кому­ністичну мрію, Микита Гопченко прибув до свого села ранньої весни (Ю. Янов., II, 1954, 156); Творчість Шевченка утвердила реалізм в українській літературі (Укр. літ., 8, 1957, 218).
Утвердити себе як хто, що — зміцнівши, проявити себе певним чином..Наше мистецтво утвердило себе як мистецтво життєвої правди, і тому воно оптимістичне за своєю суттю (Літ. Укр.,12.1 1965, 1).


Словник української мови онлайн: Утверджувати


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я