Що таке Утопічний, визначення слова.

Утопічний


Утопічний а, е. 1. Який грунтується на утопії (у 1 знач.); ненауковий. Старе російське революційне народництво стояло на утопічній, напіванархгчній точці зору (Ленін, 9, 1970, 171); Домарксівський гума­нізм мав ту корінну хибу, що він був утопічний, ли­шався добрим побажанням (Наука.., 7, 1969, 2).
Д Утопічний соціалізм (комунізм) — донауковий етап у становленні вчення про суспільний лад, який грунтується на соціальній рівності, відсутності експ­луатації і спільній праці всіх громадян. .. первісний соціалізм був утопічним соціалізмом. Він критикував капіталістичне суспільство, осуджував, проклинав його, мріяв про знищення його, фантазував про кращий лад, переконував багатих у неморальності експлуатації (Ленін, 23, 1972, 45); Утопічний соціаліст див. соціа­ліст.
Те, що є утопією (у 2 знач.); нездійсненний, не­реальний. Справді, єдиній дочці такого батька., даремно було б доводити, що її «принципи» утопічні і не годяться в наші обставини (Л. Укр., III, 1952, 686); — Позна­йомлю тебе з таким же навіженим мрійником, як і ти. Домовтеся і потім уже покажете мені свій фантастич­ний план. Фантастичний? Ні, утопічний… (Чаб., Тече вода.., 1961, 50).
Те, що є утопією (у 3 знач.). Мрія про ідеальний суспільний лад, про щасливе життя людей виливалась в утопічній художній літературі (Рад. літ-во, 4, 1064, 68).


Словник української мови онлайн: Утопічний


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я