Що таке Фальш, визначення слова.

Фальш


Фальш і, ж. і у, ч. 1. Підробка, обман, шахрайство. — / я, братику, їду з тобою вчитися/ — гордовито, ще з порога, сказав [Василенко] Юркові..— Одержав папір­ця без фальші/ (Стельмах, II, 1962, 363); Він, Козаков, якого на тактичних навчаннях ніякою силою не вда­валось командирам змусити повзати по-пластунському щиро, без фальшу, тут повз так, ніби це з дитинства було його найулюбленішою справою (Гончар, III, 1959, 106); Не терплять [радянські люди] напівфабрикатів, підробок, фальшу, а вимагають повноцінних полотен про наше чудове життя (Мист., 1, 1959, 6).
Удавання, нещирість, лицемірство. Вчора мати нарікала, що Ломицький прийшов в гості до їх в піджа­ку, неначе до міщан, а сьогодні співає зовсім в інший тон і трохи не лає Ломицького за той фрак.. «Що це за знак, що сьогодні на маму напала якась пропасниця фальші?»— подумала молода дівчина (Н.-Лев., VI, 1966, 27); У не­щадному гарячому круговороті панської Асканії.. все було наскрізь пройняте фальшю, продажністю (Гончар, Таврія, 1952, 244); У вдаваній делікатності супутника він своїм тонким і вразливим сприйняттям безпомил­ково відчув фальш (Жур., Вечір.., 1958, 156); Бронко зараз же вловив фальш в Олиному манірному вигуку (Вільде, Сестри.., 1958, 515); // Відсутність природності, правдивості в чому-небудь; надуманість. В комедії., накреслив п. Цеглинський.. людину з сильним почуттям своєї особистої гідності і з погордою до всякого фальшу та поверховості (Фр., XVI, 1955, 115); Пошуки своєї манери не сумісні з манірністю. Адже манірність не тільки туманить зміст, вона несе фальш, неприрод­ність, кокетування словом (Літ. Укр., 25.X 1965, 3).
Неточність, спотворення звуків, мелодії тощо під час співу, гри на інструменті. — Мені так хочеться навчитись грати…— Я не відмовляюсь бути вашим нав-чителем. Але попереджаю: навчитель я вимогливий,— фальші не зношу (Добр., Очак. розмир, 1965, 39).


Словник української мови онлайн: Фальш


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я