Що таке Хватка, визначення слова.

Хватка


Хватка и, ж. 1. Прийом, спосіб, яким хапають, беруть що-небудь.
О Залізна хватка — те саме, що Мертва хватка (див. мертвий).— Здоров, здоров, сину,— привітався Гор­дій і залізною хваткою стиснув руку Федота (Тют., Вир, 1964, 233); Мертва хватка див. мертвий; Смертельна хват­ка див. смертельний.
перен., розм. Спосіб дій, манера поведінки кого-небудь. А подивіться ви хоча б на Аню Макарову: ..дів­чинка на вигляд не дуже богатир, а серце в неї, сумління, робоча хватка,— всього цього на десять богатирів ви­стачить (Вишня, І, 1956, 339); — Сталінградець? — Ні, товаришу гвардії генерал, ми… ближчі. Але хватка у нас сталінградська (Гончар, III, 1959, 251).
Конусна сітка, напнута на обруч або рамку з дер­жаком, яку використовують для ловлі риби, комах, птахів. [Тарас:] Недавно кум мій ловив., рибу, так щось як почало хрюкати, та як схопило його хватку,— він ледве втік і хватку кинув (Корн., І, 1955, 310); Різними способами можна рибу ловити. Ловлять, при­міром, «хваткою»… (Вишня, І, 1956, 156); Виходять Чирва та Малоштан із хваткою. [Ч и р в а:] А ви, ку­ме, все рибку ловите? Піймали щось? (Мик., І, 1957,56).
мн. хватки, ток, діал. Рогач (у 1 знач.); чаплія. 6 в батька книжечка податкова, палітурки зелені, за сволоком стремить [стримить]. Як би її звалить, було думаю. Візьму оце й хватки в руки, та й … а як батько увійде? (Тесл., З книги життя, 1949, 165); Розсердилася [Петренчиха], розгнівалася, біга по хаті, кочергами та хватками шпурляє, дітей штовхає (Л. Янов., 1,1959,86).


Словник української мови онлайн: Хватка


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я