Що таке Євшан-зілля, визначення слова.

Євшан-зілля


Євшан-зілля я, с, нар.-поет. Степовий, запаш­ний полин. Чому не видно ніде євшан-зілля, яке навер­тає людину на розум? (Чаб., Стоїть явір.., 1959, 6); * У порівн. Під рукою в мене знайшлась фіолетова мате­ринка, я розтерла її між пальцями і понюхала, наче євшан-зілля (Вільде, Троянди.., 1961, 206).
6ГЕР, я, ч. 1. Спеціаліст-мисливець, що керує по­люванням. Трохи не щодня ганяв [граф] на полювання в карпатські ліси з єгерями та полоненими, щоб зага­няли звіра (Ле, Мої листи, 1945, 138); Впізнав Ярема і паничевого єгеря Степана (Кочура, Зол. грамота, I960, Н).
Солдат особливого стрілецького полку в деяких арміях. Він [вітерець] приносив з собою свіжі запахи степового зілля і задьористі голоси єгерів, які співали стару солдатську пісню, маршируючи між побурілими фортечними валами (Добр., Очак. розмир, 1965, 5).
Службовець радгоспів, парків і т. ін., що доглядає і навчає тварин, птахів, яких там розводять. Крилатих переселенців [сірих куріпок] доглядає єгер Приходько. Він їх годує, відганяє шулік та інших хижаків (Рад. Укр., 9.ІІ 1960, 3).
Слуга у старовинному поміщицькому господарстві; виїзний лакей.


Словник української мови онлайн: Євшан-зілля


Читайте також:
Інші літери:

А, Б, В, Г, Д, Є, Е, Ж, З, I, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Ю, Я