Головна Головна -> Реферати українською -> Архітектура -> рамова архітектура Індії печерні і скельні храми

рамова архітектура Індії печерні і скельні храми

Назва:
рамова архітектура Індії печерні і скельні храми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,60 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Храмова архітектура Індії печерні і скельні храми


7-8 вв. в історії індійського мистецтва є перехідною епохою В цей час традиції печерного зодчества, вироблені в попередні сторіччя і достигшие великий розквіт при Гуптах, переживають заключний етап свого розвитку.
Древні представлення про печерний храм як про відокремлений притулок чи бога мудреця, усунутого від життя людського суспільства— відповідали таємному ідеалу буддизму, особливо па ранніх стадіях його розвитку. У період виродження буддійської релігії і розвитку брахманского культу в Индин вони остаточно утратили своє значення. Уже під час династії Гуптов релпгиозно-аскетические тенденції в буддійському мистецтві, особливо в розписах печерних храмів Аджанти, як би підривалися зсередини одержали велике значення світськими мотивами, що відбивали зросле вплив ідеології рабовладель-ческих міст. Тепер же, з розвитком феодальних відносин, відбувалося зміцнення жрецької ортодоксії, зв'язане з посиленням ролі касти брахманів. Вплив індуїзму, що збільшився, ускладнення його культу вимагали форм релігійного мистецтва, здатних щонайкраще втілити його фантастичний надлюдський характер. Для більш могутнього впливу на маси релігійних ідей, втілених у складній системі индуистского пантеону, можливості. Закладені в традиційних принципах печерного зодчества, були недостатні. старі схеми тісні. Але тому що традиція була ще настільки сильна й образ храму немов породженого в надрах самої природи, у такому ступені близький релігійним представленням індусів, а нові принципи наземного будівництва ще недостатньо розвиті, то в цей перехідний період печерне будівництво продовжувало ще відігравати чималу роль у розвитку індійського мистецтва.
До цього періоду відноситься створення останніх пам'ятників індійського печерного зодчества: пізніх печерних -храмів Аджанти, печерних і скельних храмів Елури (Еллори) і Мамаллапурама, храму на острові Елефанта н ін. У них, і особливо в Еллоре і на о. Елефанта, можна бачити зміни, у першу чергу в характері їхнього оформлення н плану. Зміни проявляютса також у самому дусі нових зображень, повних драматизму н космічної символіки і показаних у максимально вражаючому декоративно-видовищному аспскге. Звідси порушення старих принципів у планувальних схемах, звідси кризнсиие явища в печерному зодчестві. Якщо в пізніх печерних храму Аджанти й у їхньому оформленні початку 7 століття старі традиції ще досить сильні, то в Еллоре різкі зміни спостерігаються вже в пізніх храмах буддійського культу початку 8 століття. Крім буддійських храмів у Еллоре строитлись брахманские і джайнский храми. Найбільш цікаві -брахманские. У розвивалися тенденції буддійських храмів у напрямку ускладнення плану, збагачення скулиптурно-декоративиого оформлення. Ускладнення плану відбувалося за рахунок збільшення внутрішнього приміщення, що знайшло відображення в печерних храмах Усіх трьох культів. Наприклад, у кожній групі можна знайти зразки двох- чи триповерхових печерних храмів. Зате розвиток оформлення храмів проходило різні стадії, що почасти відповідали сменявшим друг друга религиям.
У буддійській групі оформлення носить досить стриманий характер, як показує, наприклад, вигляд фасаду найбільшого в Елуре триповерхового печерного храму Тип-Тхал. Але подібну сувору простоту можна було б пояснити відомою нерозмірністю між величезним внутрішнім приміщенням, що досягає в середньому 30 м у глибину і 40 м у ширину, і відносно бідним скульптурним оформленням, що не заповнювало всі архітектурні поверхні. У брахманских печерних храмах, менш великих по розмірах, скульптурно-декоративне оформлення одержує виняткове значення. Особливе місце займають в ієн горельефние композиції на релігійно-міфологічні сюжети.
Рельєфи складають головний ідейно-художній елемент оформлення печерних храмів 8 в. у Елуре (а також храму на о. Елефанта) у не меншому ступені, чим стінні розписи в Аджанте в попередні століття. Але, на відміну від розписів, у рельєфах Елури не відчувається колишнього жанрового струменя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: рамова архітектура Індії печерні і скельні храми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок