Головна Головна -> Реферати українською -> Архітектура -> Владислав Городецький . Архітектурна діяльність

Владислав Городецький . Архітектурна діяльність

Назва:
Владислав Городецький . Архітектурна діяльність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,53 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Владислав Городецький . Архітектурна діяльність


.
Будинок , по вулиці Грушевського, 6, зведено у — із застосуванням у центральному колон класичного давньогрецького доричного ордеру, а у зображує алегорію торжества мистецтв. Пара величних левів стережуть цей храм прекрасного. Храм виконано у досить класичній манері, якби не те, що зведено його з . Справа в тому, що Городецький був власником цементного заводу «Тон» під Києвом і «задля реклами» зводив більшість замовлень винятково зі свого бетону. Тому будинок музею, спроектований з дотриманням усіх пропорцій та канонів класичної архітектури, все ж є унікальним у своєму роді.
, по вулиці Великій Васильківській, 75, збудовано у рафінованих формах готики — з двома шпилястими вежами, традиційними для стилю круглим вікном — «трояндою», з насиченим ліпним декором. Щодо костелу, можна зауважити, що у різних джерелах повідомляється про два різних архітектори храму. В одних джерелах стверджують про те, що храм зводив саме Городецький, в інших — що його архітектором був Валовський, а Городецький лише керував власне будівництвом. Як би там не було, але храм дійсно вражає своєю пишністю та автентичністю — спорідненість зі своїми середньовічними західноєвропейськими братами.
, по вулиці Ярославів Вал, 7, зведено року в ретельно оздоблених формах і деталях мавританського стилю. На жаль, під час реконструкції купол було знищено.
Привертають увагу монументальні колишньої меблевої фабрики Й.Кімаєра, по вул. Архітектора Городецького, 13, та колишнього прибуткового будинку, по вулиці Великій Васильківській, 25, споруджених за проектами Городецького. Натомість практична доцільність і простота форм присутні в корпусах колишнього Південноросійського машинобудівного заводу по вулиці Жилянській, 101, споруджених повністю за проектом Городецького у роках.
Але найбільшу славу принесла Городецькому найоригінальніша споруда ХХ століття у Києві — , зведений ним по вулиці Банковій, 10 у стилі у — роках. Розташований на стрімкому крутосхилі і тому — на три поверхи з вулиці і на шість — із двору, розкритий на всі чотири боки різними асиметричними фасадами, будинок Городецького вражає уяву кожного, хто його бачить. Раціонально розпланований, технічно досконалий будинок оздоблений ззовні і зсередини безліччю скульптурних прикрас. Їх виконав талановитий італійський скульптор і близький друг архітектора — (—), співавтор усіх архітектурних творів Городецького у Києві. Новація полягала в тому, що всі оздоби виготовлено з цементу — найпередовішого матеріалу сторіччя, і в тому, що скульптор проходив вже по готовому твору карбом, залишаючи авторську руку, надаючи поверхні виду натурального каменю.
Справжній зоопарк прикрасив фасади будинку на Банковій: голови слонів та носорогів, ящірки та жаби, пітон і крокодил, пантера й орли, нарешті величезні квітки латаття, казкові риби, косулі й дівчата в ретельно й дотепно продуманих та не менш майстерно виконаних композиціях створили незабутній фантастичний образ будинку-казки.
Владислав Городецький будував гімназії в та , в  — лікарню, в  — цукровий завод, в Печері — , в  — власну віллу тощо.
Життя в еміграції
Пам’ятник Владиславу Городецькому у Києві
Городецький емігрує у до , де він продовжив архітектурну практику за рахунок інвестицій в розбудову міського господарства розореної війною країни.
року та сама американська компанія запросила Городецького на посаду головного архітектора синдикату по спорудженню перських залізниць. Там, у далекому , вже літньою людиною, Владислав Городецький спорудив залізничний вокзал, палац для шаха, спроектував готель тощо.
3 січня року Владислав Городецький відійшов у вічність і був похований на римо-католицькому цвинтарі у . На сірому камені викарбували польською мовою зі словами: «Професор архітектури».
А вулиця в центрі Києва, яку він проектував, на якій стоять споруджені за його кресленнями будинки, де він жив, названо ім'ям архітектора Городецького.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Владислав Городецький . Архітектурна діяльність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок