Головна Головна -> Реферати українською -> Архітектура -> Києво-Печерська Лавра

Києво-Печерська Лавра

Назва:
Києво-Печерська Лавра
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,50 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
План:
Вступ.
Основа і початковий устрій Києво-Печерська Лавра.
Стислий опис Києво-Печерського монастиря.
Історія й опис сучасного виду і стану Києво-Печерської Лаври.
Висновок.
Ілюстрації
Література
I. Київ справедливо називається Єрусалимом Свято-Руської земля. Він так іменується тому, що при св.Володимирові Київ послужив купеллю для водохрещення російського народу в православну віру і відтоді зробився найдорожчим і священним для російських православних християн містом. Це ім'я личить йому також і тому, що в ньому, по милості Божій, зосереджена множина дорогоцінних святинь православного російського народу.
Найголовнішу святиню Києва, істинну перлину в славнозвісному історичному венці матері міст російських, складає св. Києво-Печерська Лавра.
Важко уявити людину, яка, милуючись панорамою Києва з Лівобережжя, не зачарувалася б неповторною красою сніжно-білих, увінчаних золотими лазнями будівель Києво-Печерської Лаври.
Тисячі й тисячі екскурсантів щодня приходять сюди, щоб побачити неоціненні творіння, залишені нам у спадщину майстрами минулого.
Відвідувачі можуть ознайомитися з найдавнішими спорудами - Успенським собором, Троїцькою надбрамною церквою, церквою Спасу на Берестові, які представляють культуру Київської Русі - колиски трьох братніх народів: російського, українського та білоруського.
Велика група архітектурних пам'яток XVII-XIX століть знайомить екскурсантів з досягненнями українського зодчества і мистецької культури українського народу. Сюди належать житлові монастирські приміщення - келії соборних стартів (корпуси № 3 і № 4), покої настоятеля, будинок намісника, будинки начальників Ближніх і Дальніх печер, корпус друкарні та інші.
Значну цінність становлять культові споруди того ж періоду: Всіхсвятська і Хрестовоздвиженська церкви, церква Різдва Богородиці, Велика лаврська дзвінниця, дзвінниці Ближніх і Дальніх печер. Увагу привертають фортифікаційні споруди - земляні вали і фортечні мури з вежами, бастіонами та бійницями і, звичайно ж, особливий інтерес викликають печі.
Цілий рік врата Києво-Печерський лаври відкриті для відвідувачів. Одні приходять, щоб віддати належне святим Печерський лаври, а інші для того, щоб побачити власними очима неповторну красоту цих місць.
Побувши в монастирі, ми не тільки збагачуємся новими пізнаннями в історії нашої Батьківщини в області архітектури, живопису і взагалі мистецтва, не тільки одержуємо задоволення з усього, що побачили, почули, ми стаємо багачі духовно, змінюємося в кращу сторону, розуміємо наскільки ми часом далекі від високого звання і призначення людини духовного.
Монастир - це свого роду дзеркало, у якому ми якось побачили або побачимо, наскільки ми непристойно одягнені і наскільки некрасиві в духовному відношенні.
У заповіднику працює великий колектив науковців і екскурсоводів, серед яких є історики, філософи, мистецтвознавці, археологи, реставратори.
Екскурсоводи (гіди) можуть запропонувати вам як оглядову так і тематичну екскурсію - усе залежить від ваших інтересів і распологает часу; адже територія Києво-Печерського історико-культурного заповідника перевищує 28 га.
Також, необхідно зауважити, що на території Лаври варто утриматися від паління з поваги до цього святого місця, а розмовляти необхідно без зайвого шуму. У храмі слідує поводитися тихо і благоговійно.
Отже, ви - у Києво-Печерський Лаврі. Як багато нам розповідають про себе ці найбільші три слова. Київ - мати міст руських, стольний град князів наших, древня столиця Київської Русі. Сказати б тільки: святі Володимир, Ольга, Ярослав Мудрий, собор св. Софії, Київська Лавра і відразу в нашій пам'яті оживає історія стародавності, якою ми пишаємося. Люди, що не знають своєї історії, не цінують національної культури, - духовно бідні люди.
II. Києво-Печерська Лавра, по справедливості займає перше місце в ряду всіх осель православної Росії. Вона була дійсно першим істинно російським і істинно народним монастирем у Росії за часом свого походження. Вона в течії багатовікової своєї історії й особливо на початку свого існування принесла велику духовну користь російському народу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Києво-Печерська Лавра

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок