Головна Головна -> Реферати українською -> Архітектура -> Стародавня архітектура

Стародавня архітектура

Назва:
Стародавня архітектура
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,00 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
Стародавня архітектура


Рештки м. , столиці , VI ст. до н.е. - V ст. н.е.
на теренах пройшла довгий історичний шлях розвитку. Найстарші пам’ятки монументальної, мурованої архітектури на українських землях походять із побережжя — з колишніх колоній, які сягають VIII — VII ст. до н.е. До таких більших міст належали над лиманом , над лиманом Південного , коло сучасного , , (сучасна ), напроти , , коло сучасного й багато інших. Рештки архітектурного комплексу (VII–III ст. до н.е.) вчені ідентифікують з прадавнім містом , описаним .
Досліди збережених незначних решток античних будов та інших мистецьких творів указують, що спочатку у VIII — VI ст. до н.е. мало вплив т.зв. іонійського стилю, а з V ст. тут поширюються зразки афінського та з початком нової ери до II ст. римського будівництва. Знайдені фундаменти оборонних мурів міст (, , , ), житлових будинків, храму Аполлона в Ольвії й різні уламки колон, капітелей тощо вказують на відмінність їх від чисто грецьких зразків — аттічних і малоазійських. Особливий інтерес мають гробівці (наприклад, у ) зі склепінням, зложеним з клинуватого каміння. Цей новий на той час конструктивний засіб перекриття не був відомий у самій , а лише в деяких грецьких колоніях, наприклад, в .
Після навали різних кочівників, ще зруйнували грецькі міста, монументальне будівництво починає наново розвиватися в у IV — VII ст. за т.зв. старохристиянської й ранньовізантійської доби. Причому християнські храми постають саме в бувших грецьких містах, а навіть почасти з матеріалів давніших грецьких, античних будов. Найбільшим осередком старохристиянського будівництва був . Яких великих розмірів воно досягало, свідчать збережеш рештки фундаментів і частин стін 27 церков і каплиць. Найстарші церкви були центрального типу — у формі рівнораменного т. зв. «грецького хреста», що вказує на східні впливи, далі VII — IX ст. римського типу, що у свій час були поширені на цілому Сході, округлі будови (т. зв. ротонди) V — VI ст., хрестильні каплички й середній між базилікою та хрещатою будовою тип будов. Усі будови перекривалися, очевидно, дерев’яною стелею, а склепіння мали лише апсиди (вівтарне заокруглення) й менші ротонди. Знайдені рештки і фрагменти розкішних мозаїк і різних деталей указують, що архітектурне мистецтво стояло тут дуже високо та приходило сюди головно з , та . Краще збережена церква Св.Івана в (XIII ст.) близько стоїть до вищезгаданого середнього типу, але з більш виразним поділом на три частини (чи т. зв. нави), з чотирма колонами, що підпирають одну середню баню.
[] Середньовічна архітектура
, , 1017/1037. Спочатку побудований у , у 18 ст. реконструйований у стилі
Автентична українська архітектура почала формуватися у IX-X ст., коли на теренах виникла централізована держава – . Спочатку всі споруди – укріплення, палаци, церкви – будувалися з дерева. Основною структурою будівель спрадавна був , зведений з горизонтально покладених колод із шатровим верхом. Традиція спорудження зрубів збереглася аж до початку ХХ ст . Навіть сьогодні подібні зруби використовуються під жилі приміщення, їх можна побачити, приміром, у .
Разом з прийняттям християнства в Київській Русі з'явилися будівлі , найкращим прикладом якого є у (XI ст.), що зберігся до нашого часу, зазнавши, втім, суттєвої барокової перебудови. на почав активно реформуватися у співдії з автентичними уявленнями про будівництво й орнаментування. Внаслідок такого реформування з'явилися витягнуті вгору бані київських церков, специфічна кольорова гама розписів, фресок і мозаїк.
у м. , побудована у XII-XIII ст. у , реконструювана арх. у 1962 р.
Найдавнішою церквою України, що збереглася лише у фундаменті, є , побудована близько 988 — 996 рр. Це була тринавна будова з широким опасанням (галереями) навколо, всередині пишно прибрана мармуровим обличкуванням, різьбами, кахлями, фресками й мозаїками. З літописів відомо, що вона завалилася в 1240 році під час облоги .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Стародавня архітектура

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок