Головна Головна -> Реферати українською -> Архітектура -> Хотинська фортеця

Хотинська фортеця

Назва:
Хотинська фортеця
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,42 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Хотинська фортеця


Хотинська фортеця
Загальний вид на Хотинську фортецю
Твердиня над Дністром.
1699 рік Хотинська фортеця переходить від Польщі до Молдовського князівсьва згідно з Карловицьким мирним договором. В 1711 в Хотин знову приходять турки.
весною 1650 року на певний час звільняє Хотин. В 1653 році на лівому березі Дністра в Жванецькій битві брав участь хотинський гарнізон турків. В листопаді 1673 року Хотинська фортеця знову перестає бути турецькою, з польсько-українсько-молдовською армією зайняв Хотин.
В роках Хотин увійшов до складу , а з року вже перебував у складі . Молдавський володар воєвода значно розширив межі фортеці. Він особисто керував її реконструкцією. Було зведено прикрашений геометричними орнаментами мур шириною 5-6 і висотою 40 метрів, три башти, рівень двору фортеці піднімають на 10 метрів та розділяють на Княжий двір і двір Воїнів. Були вириті глибокі підвали, які служили приміщеннями для вояків. Саме після цієї реконструкції Хотинська фортеця практично повністю набула свого сьогоднішнього вигляду. Упродовж 14 — 16 століть вона була резиденцією молдавських господарів.
В жовтні року, українсько-польські війська під проводом та (40 тис.) і (35 тис). виграють п'ятиденну битву в турецької армії Порти (300 тис.). султан підписує Хотинский мирний договір, дуже незручний для Туреччини. Згідно договору турецько-польський кордон проходив по Дністру. Польща передає Хотин турка
Мости і природні перепони на підходах до Хотинської фортеці.
На початку XVIII ст. перед зростаючою загрозою експансії Росії на Південь Османська Порта вирішила перетворити Хотин у головний форпост на Дністрі. Протягом 1711-1718 рр. турки за допомогою запрошених французьких інженерів перетворили Хотинську фортецю на один із найнеприступніших бастіонів тодішньої Центрально-Східної Європи. Навколо старого замку спорудили Нову фортецю, яка була розрахована на розміщення всередині 20-тисячного війська. Основу укріплень становили потужні земляні вали, бастіони й широкі рови, вимурувані тесаним каменем. У валах були облаштовані брами з баштами. У Новій фортеці збудували також мечеть із мінаретом.
Наприкінці 11 століття Хотин належав до . У 1140-х роках він перейшов до , а з року — князівств.
Сьогодні на території Хотинської фортеці створено Державний історико-архітектурний заповідник. Тут полюбляють проводити свята козацької звитяги та знімати фільми. Стіни твердині над Дністром можна побачити у багатьох кінострічках: «Захар Беркут», «Балада про доблесного лицаря Айвенго», «Три мушкетери», «Чорна стріла», «Стріли Робін Гуда», «Тарас Бульба» та ін.
У — роках князь і його син , перебудовували фортецю. Навколо неї з'явилися семиметрова кам'яна стіна та рови шириною до 6 метрів. У північній частині фотреці звели нові невеликі укріплення. У другій половині 13 століття її перебудовували .
У році фортеця відбила напад військ . Проте на межі 15 — 16 століть Молдовська держава стала васалом і розмістила у Хотинських стінах . Турки ще більше посилили обороноздатність фортеці.
У році під проводом місто Хотин було штурмом взято військами. Вони зробили підкоп фортеці, зруйнували три башти і частину західної стіни. Після її здобуття, поляки відновили Хотинську цитадель у — роках, але згодом втратили її. У році з п'ятьма сотнями знову захопили фортецю і утримували її тривалий час.
У році польські війська знову прийшли у Хотин, а вже у турецька армія захоплює місто.
У 1806 р. розпочалася чергова російсько-турецька війна, на початку якої царська армія здобула Хотинську фортецю й утримувала її до підписання Бухарестського миру 1812 р. За його умовами вся територія між Дністром і Прутом увійшла до складу Російської імперії, отримавши назву Бессарабія. У першій половині XIX ст. Хотинська фортеця залишалася під наглядом військового відомства: тут здійснювалися ремонтні роботи, перебудовувались оборонні споруди. Але через нові тенденції у військовій тактиці Хотинська твердиня втратила своє колишнє оборонне значення та її передали міському управлінню.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Хотинська фортеця

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок