Головна Головна -> Реферати українською -> Архітектура -> Скачати реферат: Архітектурні пам’ятки площі Ринок

Архітектурні пам’ятки площі Ринок / сторінка 4

Назва:
Архітектурні пам’ятки площі Ринок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
580,08 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Фасади членовані карнизами та вертикалями пілястр, рустованих на рівні першого поверху, канельованих та прикрашених маскаронами у верхніх ярусах. Композицію фасадної стіни завершує розвинутий карниз.

Фасади кам'яниці насичені скульптурним декором. Вікна в обрамленнях, з сандриками та декоровані масками. В кутовій ніші третього поверху встановлена скульптурна група "Хрещення" (XVII ст., майстерня Г. ван Гутте).

В пізніші часи інтер'єри будинку були піддані грунтовній переробці.

Кам'яниця має велику цінність як об'єкт, який повністю зберіг скульптурне оздоблення фасаду XVII ст.

Використовується як житлова споруда.

16. Пл. Ринок, 24. Житловий будинок (зараз - будинок Львівського Історичного Музею)

XV ст.;

перша пол. XVI ст.;

1920 р.

Готика (фундаменти, склепіння першого поверху). Ренесанс (планувальна структура, декоративні обрамлення в інтер'єрі). Пізня сецесія (завершення фасаду).

Кам'яницю споруджено на західній стороні пл. Ринок. Будівля - видовжена в плані зі сходу на захід, чотириповерхова, цегляна, тинькована. Над гладкою, без креповок і профілювання, площиною фасаду виступає розвинутий карниз і встановлено трикутний фронтон з рельєфом (1920, скульп. З. Курчинський). Вхід та вікна першого поверху мають півкругле завершення, на верхніх поверхах - прямокутні, в профільованих кам'яних обрамленнях. Над нижнім ярусом фасаду розміщено балкон з кам'яною балюстрадою.

Будинок використовується як експозиційна площа Львівського історичного музею.

17. Пл. Ринок, 28. Житловий будинок

XV ст.;

початок XVII ст.

Готика (пивниці, сіни). Ренесанс.

Кам'яниця, споруджена на західній стороні пл. Ринок, має видовжену конфігурацію плану, орієнтовану зі сходу на захід. Будівля - триповерхова, цегляна, з асиметричним плануванням. Тинькований фасад розчленований карнизами на три яруси. Портал оздоблено півколонами, вікна - профільованими кам'яними обрамленнями, сандриками і декоративними рельєфами.

В інтер'єрі зберігся готичний портал.

Один з типових зразків львівського житлового будинку доби ренесансу.

18. Пл. Ринок, 29. Житловий будинок

1766-1778,

архіт. Хр. Мурадович, Фр. Кульчицький.

Класицизм.

Будинок палацового типу, споруджений на західній стороні пл. Ринок на місці двох давніх кам'яниць. Прямокутний в плані, чотириповерховий, цегляний, тинькований.

На фасаді компонуються рустовані лопатки, над нижнім ярусом виступає балкон з балюстрадою. На поверхах розміщено по п'ять вікон прямокутної форми. Фронтон з ліпним картушем у тимпані завершує композицію фасадної стіни.

По осі будівлі влаштовано наскрізний прохід до вул. Театральної (кол. "Пасаж Андреоллі").

Приклад раннього класицизму в архітектурі Львова.

Об'єкт використовується як житловий дім.

19. Пл. Ринок, 31. Житловий будинок

XVII cт.;

1923, архіт. Б. Віктор, скульп. З. Курчинський.

Ренесанс (планувальна структура). Ар деко (фасад).

Кам'яниця займає ділянку на західній стороні пл. Ринок. Будівля - видовжена в плані зі сходу на захід, цегляна, триповерхова, з мансардним поверхом. Асиметричне планування. Мансарда відчленована карнизом. Вікна і портал декоровано рельєфними обрамленнями. Балкон, встановлений по центру на другому поверсі, підпирають декоративні консолі.

Комплекс декоративного опорядження включає рельєфи та півкруглу скульптуру і є прикладом львівського варіанту стилю ар-деко.

Об'єкт використовується як житловий будинок.

20. Пл. Ринок, 36. Житловий будинок

1778-1781,

архіт. Д. Гібо.

Класицизм.

Будинок споруджено на північній стороні пл. Ринок. План видовженої конфігурації, орієнтований по осі з півдня на північ.

Кам'яниця - чотириповерхова, цегляна. Тинькований фасад фланкують рустовані лопатки. На рівні першого поверху фасадна стіна облицьована каменем. Над цокольним ярусом встановлено балкон з оригінальними різьбленими з каменю консолями. Вікна прямокутні.

Будинок є прикладом раннього класицизму в архітектурі Львова.

Використовується як житловий дім.

21. Висновок

Отже, підсумовуючи вище написане, можна зробити висновок площа Ринок — характерне явище для середньовічної архітектури європейських міст.

Фасади будинків здебільшого тривіконні із асиметрично розміщеними прорізами, що відповідає ренесансній структурі планування: двовіконна світлиця і одновіконна бокова кімната (ванькир). До XVI ст. перші поверхи будинків мали криті галереї-підсіння. Підвали виходили за лінію фасаду під теперішній тротуар і мали вхід з вулиці. Нумерації будинків не було. Кожна кам’яниця мала назву від прізвища власника або за елементами декоративного оформлення фасаду: “Під левом”, “Під оленем”, “кам’яниця Лукашевичів”. Кожен будинок площі вартий уваги, кожен має свою історії.

22. Література:

1. galiciana.ucu.edu.ua;

2. ukraine.kingdom.kiev.ua;

3. dokarpat.com.ua;

4. gazeta.lviv.ua;

5. w3.lviv.ua;

6. uk.wikipedia.org.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Архітектурні пам’ятки площі Ринок

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок