Головна Головна -> Реферати українською -> Архітектура -> Маріїнський палац

Маріїнський палац

Назва:
Маріїнський палац
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,41 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Маріїнський палац


Маріїнський палац

Маріїнський палац
Розташування
Країна
0, 0
Архітектор | І.Мічурін, М.Васильєв, П.Неєлов, Ф.Неєлов, М.Сальников та інші
Дата початку спорудження
Дата закінчення спорудження
Маріїнський палац у зведений у — рр. за зразком палацу, який проектував для Гетьмана . року імператриця під час відвідувань , сама вибрала для нього місце.
Спорудженням палацу керував видатний російський зодчий І.Мічурін. Йому допомагали також відомі архітектори М.Васильєв, П.Неєлов, Ф.Неєлов, М.Сальников та інші.
Головний фасад Маріїнського палацу «дивиться» на , закладений в пейзажному стилі. Алеї цього парку — звивисті, наче «вписані» в ландшафт. З протилежного боку палацу — , закладений  р. на основі старовинного Регулярного саду (заснованого ще ). Його стиль — класичний регулярний: мережа прямих алей, що перехрещуються під прямим кутом.
Палацовий комплекс має строго симетричну композицію. Головний двоповерховий корпус і одноповерхові бокові флігелі утворюють широке подвір`я. Архітектура палацу вирішена у стилі : чітке планування, виразне компонування об`ємів, багата пластика фасадів, що проявилася в пишних формах коринфського ордера, рустуванні стін, розкреповці карнизів, ажурному парапеті і ліпленні наличників вікон. У фарбуванні палацу використані типові для російського бароко кольори: бірюзовий для стін, світло-жовтий для колон та карнизів, білий для ліплення і балюстрад. Все це надає споруді святкового й урочистого вигляду.
Протягом своєї багаторічної історії палац неодноразово реконструювався. Найзначнішу реконструкцію було здійснено у — роках після великої пожежі, що знищила дерев`яний другий поверх і всі парадні приміщення. При відновленні палацу надбудували цегляний поверх, фасади наситили новими пластичними деталями, а інтер`єри переробили в формах класицизму з елементами бароко і ренесансу. Роботи проводились під керівництвом академіка архітектури К.Маєвського. Рік їхнього закінчення () викарбуваний у картуші на фасаді, зверненому в парк.
До палац був резиденцією царської родини. В період подорожі по тут разом зі своїм почтом зупинялась імператриця . У палаці жили також військовий губернатор, полководець і герой .
Палац дуже потерпав у період Великої Вітчизняної війни: бомба, що влучила в нього, зруйнувала центральну частину будівлі. У — роках палац відбудували під керівництвом українського архітектора , і з цього часу він став місцем урочистих прийомів.
У — роках, після ретельних дослідницьких робіт, палац реставровано переважно у формах архітектури кінця XIX століття. Упорядкування території виконано на основі креслення, схваленого свого часу . Форма фонтанів, рисунок зелених насаджень мають традиційний для XVIII століття характер. Фонтани прикрашено парними скульптурними композиціями — копіями скульптур середини XVIII століття, які зберігаються у музеях країни. З вестибуля палацу на другий поверх, де розташовані парадні зали, ведуть мармурові сходи. Темно-червоний килим, що устеляє їх, підкреслює атмосферу особливої урочистості.
У центральній частині палацу міститься великий Білий зал, поєднаний з вестибулем високими арочними прорізами. З двох боків до нього примикають Зелена вітальня та Бенкетний зал. Центральну частину будівлі, що звернена на парадний двір, пронизує анфілада невеликих затишних залів.
Інтер`єри кожного приміщення Маріїнського палацу мають свій неповторний вигляд, створюваний цілим комплексом засобів художньої виразності, серед яких особлива роль належить колірному вирішенню. Колорит Білого та Бенкетного залів, Зеленої та Блакитної віталень побудований на домінуючій ролі одного кольору. Решта приміщень вирішена у складних і несподіваних поєднаннях кольорів.
Один із залів — Зал бароко — реставратори відновили у характерних для інтер`єрів Растреллі формах. Обрамований вигадливими позолоченими орнаментами штучний мармур у поєднанні зі світло-коричневими площинами стін, орнаменти карниза й облямування дверних прорізів, щедро оздоблений камін з великим дзеркалом над ним створюють враження вишуканості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Маріїнський палац

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок