Головна Головна -> Реферати українською -> Архітектура -> Скачати реферат на тему: Архітектурний стиль – класицизм.

Загрузка...

Архітектурний стиль – класицизм. / сторінка 10

Назва:
Архітектурний стиль – класицизм.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,55 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Поряд з деревом для набору застосовували інші матеріали - тонкі пластини металу і кістки. В техніці набору найчастіше створювалися гармонійні орнаментальні композиції, складатися з ваз, квіткових гірлянд, а також трельяжних побудов. Серед російських митців, блискуче що оволоділи технікою набору, слідує назвати ім'я майстра кріпака М. Я. Веретенникова.
На рубіжі XVIII і XIX сторіччя типи меблів не зазнають принципових змін, але самі форми так званих павловских меблів стають декілька більш важкими. Червоне дерево, завоювавше більшу популярність ще в кінці XVIII сторіччя, застосовується в цей час в основному в вигляді фанеровки. Водночас велике розповсюдження одержують карельска береза і близьке до неї по кольору і текстурі так зване панельне дерево (тополь з чорними вкрапленнями), а також ясень. Водночас з використанням натурального дерева застосовувалося і забарвлення (найчастіше біле з золотому або суцільне золочення). В Росії в павловське час зустрічається меблі Жакоб Демальнті, що викликала численні наслідування.
В першій чверті XIX сторіччя меблі розвивається в колишньому направленні, але посилюється вплив античних форм. Разом з тим все ясніше виявлялися власні, самобутні національні якості і особливості. Для меблів так званого російського ампіру, або александрівського класицизму — ці терміни виявляючи устойчивість — характерна підкреслена монументальність, виділення більших рівних площин, на яких виступали золочені рельєфні деталі, різьблені або гіпсові, в відзнаку від французьких-бронзових. форм в вигляді накладок в російській меблях вводилася порівняно рідко.
Мотивами для декорировки меблів служили вінки, пальметти, грифони, лебеді, орли, акант, рога изобілія, ліри, сфінкси і інші. Широко застосовувались і архітектурні мотиви — антаблементи, карнизи, фронтончики, колонки, герми, балюстради. Зображення тварин, реальних або фантастичних, а також мотиви герм використовувались головним чином для ніжок і підлокітників в кріслах і диванах.
В першій чверті XIX сторіччя виділяються значні майстри мебельники, що працювали в самому тісному контакті з ведучими архітекторами — А. Вороніхіним, В. Стасовим, К. Россі і іншими серед тих майстрів-мебелників. Найбільш відомі Г. Гамбс, А. Тур, В. Бабков. Що випускалася ними меблі відрізнялася високою майстерністю і першокласною якістю. Вона створювалася по замовленням і виконувалася з дорогих порід дерева.
В першій чверті XIX сторіччя збільшилося виробництво меблів в провінції — в майстерних панських маєтків. В садибних меблях більше «безпосередності», «теплоти» і своєрідності. Тут застосовувались більш прості породи дерева, інколи мала місце імітація під червоне дерево.
Класицистичні меблі продовжували утримувати свої «позиції» в 1830-х і навіть в 1840-х роках, коли вони перейшли в той особливий стиль. Що по відношенню до Західної Європи прийняте називати бидермейером. Це був класицистичний стиль, «пристосований» до умов побуту і в відомій мірі що використав устоявшися раніше народні традиції. Якщо предмети меблів так званого александрівського класицизму містили риси відомої строгості і офіційності, що робило їх малопридатними в побуті, те меблі бидермейера якраз навпаки всіляко враховувала вимоги вигоди користування нею і чинник економічності.
Широко розповсюджені були в першій третині XIX сторіччя предмети з бронзи — настільні години, письмові прилади.
Для порцелянових ваз, посуду обиралися форми античних кратерів, амфор. В виробах з порцеляни широко використовувалася позолота в сполученні з зображеннями кольорів, архітектурних мотивів, пейзажів.
В початку XIX сторіччя з'являється свинцевий кришталь, з якого часто створювалися цілі «ансамблі». Численні вироби з гранованого кришталю, від більших ваз до келехів, відрізнялися не тільки гармонією пропорцій, але і властивій ампіру холодної монументальністю. Кольорове скло в цей час займає надто скромне місце.
В освітлювальній арматурі — люстрах, бра і інших — найчастіше продовжувала застосовуватися золочена бронза.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Архітектурний стиль – класицизм.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок