Головна Головна -> Реферати українською -> Архітектура -> Скачати реферат: Архітектурний стиль – класицизм.

Загрузка...

Архітектурний стиль – класицизм. / сторінка 4

Назва:
Архітектурний стиль – класицизм.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,55 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Своєї вершини російський класицизм досяг в архітектурі нової столиці - Петербурга, що був закладений Петром Великим в 1703 г. Перший (нездійснений) план міста, ще «звернутого» в овальну ренесансну зірчасту систему (1717), розробив А. Леблон. Першими будівельниками Петербурга стали Еропкин, Зємцов і Коробов. Сьогодняшній образ міста визначився, однак, тільки в початку XIX в., коли виник основний композиційний скелет міста в формі трезуба і численні комплекси на Невськім проспекті, Васильевскому острові з Біржею (1805-1816) але проекту Тому де Томона, велике будинок Адміралтейства, архітектор якого А. Д. Захаров відноситься до найбільш значних представників російського класицизму, і комплекс Казанського собору (1801-1811) по проекту А. Н. Вороніхіна. Розвиток класицизму в Петербурзі досягає своєї кульмінації в роботах К. І. Россі, що завершує Палацову площу дугою будівлею Головного штабу (1819-1829) і Сенатську площу — будинком сенату і синоду. Він також автор проекту Михайлівського палацу і ансамблю Театральної вулиці і Александрівського театру. Прикладами останнього етапу розвитку класицизму тут служать монументальніі і стрункі Тріумфальні арки, створені архітектором В. П. Стасовим, і Исаакієвский собор, побудований по проекту А. Л. Монферана в другий чверті XIX в.
Класицизм в інших країнах і його пізні форми. Класицизм виявився в багатьох країнах. Під прямим французьким впливом виявилася Італія, де центром класицизму стали в XIX в. Мілан з його оперним театром «Ла Скеля» (архит. Пьермарині) і Неаполь, де була здійснена перебудова театру Сан Карло і зведений собор Сан Франческо де Паоло. Більш широкий відгук в Італії отримав романтизм, джерелами натхнення для якого в першій половині XIX в. Стали місцеві форми середньовічної і ренесансної архітектури.
Завдяки посередництву французьких архітекторів, класицизм з Європи влучає на американський континент, де в 1791 г. по проекту П. Ш. Ланфана був закладений Вашингтон. Місто має прямокутну основу вуличної мережі, розрізану широкими діагоналями бульварів. Той же принцип паніровки типовий для Детройту (1807), Нью-Йорка (1811) і інших американських міст. В 1793 г. був закладений перший камінь в фундамент будинку Капітолію (У. Сонтон). Остаточний вигляд йому придав Б. Латробэ - найбільш значний представник американського класицизму, що довів стилізацію форм грецької архітектури до найменьших деталей декору. Представниками класицизму були також Р. Миле і Д. Хобан, що розробили проект Білого Дому в Вашингтоні. Цей стиль став в Америці першим національним стилем під назвою «грецьке відродження». Деякі виразні елементи класицизму отримали в американській архітектурі більш широке розповсюдження, ніж в Європі. Вони зустрічаються навіть в XX в. І придають специфічний характер вигляду маленьких міст з їхні кам'яною і дерев'яною архітектурою.
Класицизм знайшов свій прояв і в своєрідній польській архітектурі, де на зміну німецьким впливам прийшло італійське (М. Бачиареллі, Д. Мерліні - створителі парку Лазейкі в Варшаві, 1779-1794). Головним архітектором Варшави був А. Корацці — автор проекту будинків Польського банку.
З класицизмом були зв'язані датчані X. Ф. Хансен і Т. Хансен, що працював головним чином в віденській Будівельній академії і відомий як автор проекту будинку парламенту в Відні 1883 г., Беседного дома і лікарні св. Анни в Брно. В стилі класицизму був побудований. Прадо - музей в Мадриді (архит. X. Де Виланева); кафедральний собор в Остржигоме (1822-1856) по проекту архит. І. Хилда; Національний музей в Будапешті (перша половина XIX в.) по проекту М. Поллака, і багато менш великі будівлі в інших європейських країнах. В відзнаку від класицизму його пізні форми відрізнялися композиційною складністю і багатством декору. Більш точний характер зберігала архітектура споруд громадянського призначення.
Інтер'єр і предмети внутрішніх шатів західноєвропейського класицизму
Інтер'єри французького класицизму і рококо, незважаючи на нею їхні контрастність, містили деякі обидно признаки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Архітектурний стиль – класицизм.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок