Головна Головна -> Реферати українською -> Архітектура -> Скачати реферат безкоштовно: Архітектурний стиль – класицизм.

Загрузка...

Архітектурний стиль – класицизм. / сторінка 8

Назва:
Архітектурний стиль – класицизм.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,55 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Майстрами прикладного мистецтва створюються самі різноманітні вироби з золоченої бронзи — настільні годинники, чорнильні прилади, канделябри, бра, люстри і інші. Образотворчі елементи і орнаментальні засоби в виробах з бронзи принципово не відрізнялися від тих, що застосовувались в меблях. Прославленим майстром - бронзівником є П. Томір, що працював в самому тісному контакті з Жакобом Демальте і разом з ним що брав участь в здійсненні проектів Ш. Персьє і П. Фонтена. Інший, ніж раніше, характер набувають люстри. Кришталеві підвіски виходять з вживання, структурна основа і прикраси люстр повністю виконуються з бронзи.
Інтер'єр і предмети внутрішніх шатів російського класицизму
На всіх трьох етапах розвитку російського класицизму відзначається розквіт мистецтва інтер'єру, перебуваючого в повній стилістичній відповідності зі стилем і пластичною характеристикою зовнішнього вигляду споруд. Роботи архітекторів - класицистів підтримувалися творами монументального живопису і скульптури, високою досконалістю виробів прикладного мистецтва. На всіх етапах класицизму інтер’єри доповнювалися і збагачувалися досконалими витворами майстрів, що працювали в області порцеляни, художнього скла, бронзи, декоративних і шпалерно-драпіровочних тканин. Особливо тісні зв'язки між архітектурою і прикладними мистецтвами виникли в межах пізнього класицизму, коли зодчі (Вороніхін, Стасов, Россі і інші) цілісно вирішують питання шатів будинків, виконуючи малюнки для меблів і предметів художнього порядку.
Интер'єри раннього класицизму в багато чому відрізнялися від опорядження попереднього часу. Ще давав себе знати принцип анфіладного побудови палацових будинків, але самий характер парадних приміщень змінюється. Зберігаючи в основному урочистість, вони оформлюються вже іншими засобами. Характерні для бароко насиченість і динамічність поступають місце в оформленні дільниць стін, в деталях, врівноваженості, симетрії і чіткості вертикальних і горизонтальних ділень.
Точний класицизм остаточно усуває в интер'єрах підкресленого декоративізму. Пластичні елементи відбираються під кутом зору їхньої відповідності античним мотивам і загальній архитектурно-тектонічній структурі стін і стель. Загальна кількість їх скорочується. Меблювання підкоряється архітектурно-просторової струн туре приміщень.
Палацові і дворянські інтер’єри першої третини XIX сторіччя продовжують розвивати стиль кінця попереднього сторіччя, що особливо справедливо по відношенню до Москви. Для того щоб переконатися, в цьому, достатньо порівняти інтер’єри того же Казакова з опорядженням архітектора Є. Тюрина в садибі «Нескучное», стосовними до 1830-1840-м років.
Створені в великій кількості О. Бове, Д. Жилярди, Л. Григор’євим і іншими московськими архітекторами інтер’єри зали, вітальні, житлові кімнати — відрізнялися затишком і шляхетною простотою вигляду. В них — чисті, спокійні поверхні стін, колони, бездоганна по смаку і деталям, в основному дрібномасштабна ліпка карнизів, розписі, частково гризайльні. Меблювання і шати виконувалися в характері, надзвичайно близькому петербурзькій архітектурі.
Зіставлення російських і французьких інтер'єрів першої чверті XIX сторіччя говорить про наявність в них ряду загальних ознак і про вплив стиля французьких опорядження на російські. Звідси термін, що знайшов в свій час широке застосування — ампір. Однак його слідує застосовувати з відомими застереженнями, пам'ятуя про великі оригінальності і ірраціональна самостійність всієї російської архітектури даного періоду.
Термін: той правомірніше замінити іншим визначенням — російський класицизм першої чверті XIX сторіччя.
Монументальна живопис в інтер'єрах точного класицизму застосовувався в основному в вигляді розпису плафонові, головним чином орнаментальної. Арабескові розписи вводилися для покриття фільонок дверей, а такті пілястр. Поступово зникають плафонові композиції, вони поступають місце невеликим картинам в центрі стелі, замкнутими рамами.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Архітектурний стиль – класицизм.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок