Головна Головна -> Реферати українською -> Архітектура -> Стиль ампір

Стиль ампір

Назва:
Стиль ампір
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,57 KB
Завантажень:
577
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат
Стиль ампір


Зміст
Вступ......................................................................................................................3
Розділ І
Історія розвитку стилю Наполеона ....................................................................5
Розділ ІІ
Характеристика стилю. Основні ознаки та особливості ампіру в інтер’єрі.....................................................................................................................12
Висновки..............................................................................................................15
Список використаної літератури.......................................................................17
Додатки................................................................................................................18
Вступ
Коли людина купує квартиру або будує будинок, перед нею постає завдання організації даного простору, і навіть якщо вона далека від мистецтва, то обов'язково зіткнеться з таким поняттям як стиль.
Що ж це таке? Стиль - це система конструктивних і декоративних елементів, які комбінуються за певними законами вірним для даного стилю, і завдяки цьому забезпечують естетичну єдність об'єкта. Стилі зародилися в далекій давнині разом з розвитком культури і мистецтва, і до XX століття мали загальний характер для всього предметного світу. Це так звані історичні або «великі» стилі. Вони виявлялися в усіх областях мистецтва - від музики та поезії до архітектури і костюма. Стилі XX століття втратили такі риси і обмежуються проявом в архітектурі, інтер'єр, дизайні та утилітарних побутових речах (арт-деко, конструктивізм, мінімалізм).
Поряд з поняттям стиль у сучасному дизайні є ще поняття стилізація. Це коли художній образ об'єкта або предмета досягається не всіх наявних арсеналом художніх засобів, а тільки найбільш характерними для даного стилю. Так як сучасному дизайнерові не потрібна функція та утилітарність об'єкта, а важливий образ архітектурного середовища, яке він створює, застосовуються часом зовсім інші матеріали, відповідно спрощуючи першоджерело.
Відмінності між стилями часом дуже умовні, так як вони розвиваються один з іншого, переймаючи один в одного художні елементи. Так, у стилі арт-деко можна зустріти декоративні мотиви давньоєгипетського стилю. Сучасний дизайн став індивідуальним процесом, тому з'явилося багато «маленьких» стилів: скандинавський, середземноморський, африканський і т.д., навіть більше того, автори часто роблять роботу на замовлення і називають результат своєї праці з якоїсь основної ідеї, яку вони хотіли виразити, створюючи якісь свої індивідуальні стилі.
Ампір (від франц. Empire - імперія) - стиль 1-ї третини XIX ст., який завершує еволюцію класицизму. Виник у Франції в період імперії Наполеона I. Стилю характерні масивні, підкреслено монументальні форми архітектури, військові емблеми в архітектурних деталях і декорі (обладунки, лаврові вінки, орли тощо), звернення до спадщини імператорського Риму, Стародавнього Єгипту служили для втілення ідей державної величі та військової потужності. У меблях ампір відрізняється від класицизму тим, що він переносить на вироби античні форми у вигляді прямого запозичення. В оформленні столів і крісел з'являються декоративні мотиви у вигляді античних нім, сфінксів, грифонів, каріатид, колон і левових лап, запозичених з розкопок Помпей і руїн Стародавнього Риму. Сформована мова форм продовжувала співіснувати з прийшовшому йому на зміну стилем Бідермеєр приблизно до 1830 року.
Розділ І
Історія розвитку стилю Наполеона
Ампір, або "Стиль імперії" (франц. Empire - імперія від лат. Imperium - командування, влада) - історичний художній стиль, вперше склався у Франції на початку XIX ст., в період Першої Імперії Наполеона Бонапарта. Хронологічні рамки оригінального французького «Стилю Імперії» вузькі, вони обмежені, з одного боку, кінцем правління Директорії (1799) або роком коронації Наполеона (1804), а з іншого - початком реставрації Бурбонів (1814-1815).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Стиль ампір

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок