Головна Головна -> Реферати українською -> Архітектура -> Романський стиль

Романський стиль

Назва:
Романський стиль
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,37 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Романський стиль


Романська церква має товсті стіни, масивні опори, вузькі прорізи вікон, зведене чи купольне перекриття, оздоблення розписом або монументальним рельєфом. Внутрішній простір храму розподілений на однакові просторові се-гменти, живописні композиції створюються на чітко симетричних засадах. Центральний художній образ в ньому - велетенська фігура Христа. Таке архі-тектурне та живописне своєріддя інтер'єру романської церкви викликало вра-ження стійкості, тривкості, надійності божественного світопорядку.
Романський замок - це неприступна фортеця, гарно і надійно укріплена. У його центрі знаходиться донжон-башня, на першому поверсі якої розташува-лись господарчі приміщення, на другому - кімнати господаря, на третьому -приміщення для слуг, а в підвалі - тюрма.
Як фортеці, створювались і міста, захищені масивними, міцними стіна-ми і глибокими ровами. Проникнути в них можна лише через укріплені ворота, що розташовані у високих, масивних баштах.
У романському мистецтві високої майстерності досягають живопис мо-нументальних храмів і мініатюрний живопис у священних книгах, ювелірна справа, різьблення по кістці та дереву, гравірування по металу, мистецтво ема-лі. Живопис цієї доби - соковитий, яскравий, схематизований. Зображення -площинні, розташовані смужками, в них відсутня лінійна перспектива. Пози фігур часто видаються неприродними, оскільки їх ноги і голови направлені в різні сторони. І самі персонажі можуть мати різну величину.
Романський стиль був поширений у мистецтві передусім Франції, Італії, Іспанії, Німеччини та Англії. Але пам'ятки романської архітектури зустрічають-ся також в інших країнах Європи, в тому числі і в Україні. На засадах романсь-кого стилю побудована, наприклад, церква села Горяни поблизу Ужгорода.
З середини XII по XVI століття в країнах Європи почав побутувати ін-ший художній стиль - готичний (від італ. gotico - "готський", тобто властивий германському племені готів). Це поняття виникло за доби Відродження. Ним підкреслюються варварські, а не античні витоки художньої традиції серед-ньовіччя. Готичне мистецтво, як і романське, не наслідує зразки античності. Во-но самобутнє за своїми художньо-естетичними ідеалами і принципами. Його своєріддя якнайкраще розкриває архітектура даного періоду. Готичні собори величні і велетенські, але не справляють враження масивних споруд. Обумов-люється це новою конструкцією зведення, що укладений на арки, які спира-ються на каркас стовпів. У такій будівлі стіни більше не виконують ролі опори, вони втратили свою масивність. Внаслідок чого збільшується внутрішній простір споруди. Наприклад, висота інтер'єру собору в Бове, що знаходиться у Франції, сягає більше 47 м. Конструктивна особливість готичних споруд дала можливість прорізати стіни величезними вікнами, прикрашеними вітражами, і надавати будівлі невідомої доти висоти. Так, башти собору в Кельні (Німеччина) досягають 157 м. Крім різнокольорового віражного живопису, готичні храми багато декоровані багатьма рельєфами і статуями, котрі розкри-вають релігійні і світські сюжети. Часто в готичному мистецтві, як і в ро-манському, зустрічаються зображення фантастичних, химерних створінь. Для
нього властиве нове трактування образу Христа - страдника, який прийняв муки і страждання за гріхи людства. Саме таким малюють його готичні художники. В цей період сформувався і культ Матері Божої. Зображення наділені глибоким духовним змістом, їм притаманні урочистість, спокій постави і жестів./
Найбільш видатними будівлями готичного стилю є собори Паризької Богоматері, Шартрський і Реймський на території Франції, собори Вестмінсь-кого абатства, Кентерберійський; Солсберський в Англії, Кельнський у Німеч-чині, венеціанський Палац дожів та Міланський собор в Італії, собор Святого Віта і Карлів міст у Чехії, костьоли Діви Марії в Кракові та Гданську, на тери-торії Польщі.
| Крім архітектури, скульптури і живопису, за доби готики в європейсь-кому мистецтві високого рівня розвитку досягає книжковий мініатюрний жи-вопис та декоративно-прикладне мистецтво.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Романський стиль

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок