Головна Головна -> Реферати українською -> Архітектура -> ОПЕРНИЙ ТЕАТР В ОДЕСІ

ОПЕРНИЙ ТЕАТР В ОДЕСІ

Назва:
ОПЕРНИЙ ТЕАТР В ОДЕСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,09 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Одеський оперний театр — одна з найкращих архітектурних споруд другої половини XIX ст. Стиль цієї споруди називають еклектикою, тобто мішаниною, хоча це не зовсім відповідає реальності. Стиль «еклектика» виник на противагу класицизму тоді, коли з розвитком капіталізму з'явилась потреба в нових типах споруд, новій будівельній техніці та нових художніх формах, що мали відповідати смакам буржуазного суспільства. В архітектурі ще не сформувався новий стиль, і тому архітектори вдавалися до використання стилів минулого.

Однією з перших споруд, де яскраво позначилися риси архітектури другої половини XIX ст., була Паризька опера, збудована в 1862-1875 рр. архітектором П.І.Гарньє. її фасади та інтер'єри перенасичені декором. Паризька опера була зразком для численних театральних споруд, що зводилися в ті часи. Багато таких театрів збудували віденські архітектори Г. Гельмер та Ф. Фельнер. Серед цих споруд чи не найкращим є оперний театр в Одесі, збудований у ренесансно-барочних формах у 1883-1887 рр.

Театр має зручне планування, великий зал на 1590 місць та широкі фойє, механізовану сцену. Його фасади прикрашені скульптурою. Перенасиченість ліпними роботами з позолотою позначилася на оформленні інтер'єрів. Привертає увагу розпис плафону на теми творів В. Шекспіра. Оперний театр чудово вписався в ансамбль споруд міста і по праву вважається його окрасою. Ось чому одесити охоче прогулюються тут на дозвіллі й залюбки можуть розповісти гостям свого міста про спектаклі і славнозвісних акторів, які виступали на сцені оперного. Рівно як і нагадати про визначні історичні події, пов'язані з приміщенням цього театру.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ОПЕРНИЙ ТЕАТР В ОДЕСІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок