Головна Головна -> Реферати українською -> Архітектура -> 10 найвищих споруд світу

10 найвищих споруд світу

Назва:
10 найвищих споруд світу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,68 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
10 найвищих споруд світу


Журнал «Форбс» визначив десятку найвищих споруд світу, зведених станом на лютий 2008 року. Переможцем стала тайванська вежа Тайпей, а Емпайр Стейт Білдінг опинилась аж на дев’ятій позиції. Сім із десяти найвищих споруд розташовані в Азії. 
50 видання Книги рекордів Гіннеса присвятило статтю найвищим спорудам світу. За його даними, царська усипальниця – Велика піраміда в Гізі (Єгипет) протягом 3500 років – з моменту спорудження у 2500 році до н. е. до початку будівництва кафедральних соборів у середньовічній Європі – була найвищою спорудою світу. Епоха хмарочосів почалась у 1889 році з відкриттям Ейфелевої вежі у Парижі. Відтоді зведення високих споруд набуло ознак великого бізнесу, що викликало будівництво все вищих і вищих хмарочосів. Мати на території своєї країни найвищу споруду в світі надзвичайно престижно. 
Співробітники Книги рекордів Гіннеса поставили низку запитань Рону Клеменіку, голові Ради міських висотних споруд (Council of Tall Building & Urban Habitat – CNBUH). Саме ця організація визначає, яка споруда є найвищою у світі. До комітету, що складається з архітекторів та інженерів із усього світу, входить 12 людей. На запитання, як саме вимірюється висота споруди, Рон Клеменік відповів, що традиційно її вимірюють від головного входу до найвищої точки на даху. Висоту антен не враховують, оскільки якщо їх забрати, з архітектурної точки зору будівля не зміниться. 
Чи існує теоретична межа висоти споруди? Рон Клеменік вважає, що з інженерної точки зору такої межі немає. Всі обмеження суто економічні, адже будівництво споруд вищих за 80 поверхів перестає бути рентабельним. Що вища споруда, то більше ліфтів. На висоті 80 поверхів вони починають займати стільки місця, що це позначається на обсягах орендних площ. 
Незважаючи на це в Азії та на Близькому Сході інтерес до хмарочосів не вщухає. Наприклад, приміщення веж «Петронас» експлуатуються не повністю, проте вони стали символом малайзійської економіки і малайзійського народу. 
Довідка: Forbes – американське фінансово-економічне видання, провідний діловий журнал у світі. Надає інформацію про успішні бізнес-проекти, провідних підприємців, найбільші статки та гонорари. Матеріали журналу відзначаються глибиною аналізу, об’єктивністю і повнотою розкриття теми. Видання засноване 1917 року, головний офіс у Нью-Йорку. Аудиторія – понад 5 млн читачів, наклад у США – 900 тис. примірників. Виходить також у Росії, Японії, Бразилії, Кореї та Китаї. 


Довідка: Книга рекордів Гіннеса (Guinness World Record) вперше вийшла 27 серпня 1955 року. Стартове видання було укладене на замовлення сера Х’ю Бівера, виконавчого директора пивоварень Гіннеса. Нині Guinness World Record є провідною світовою компанією, котра збирає, аналізує і підтверджує інформацію про досягнення. Щорічно продається понад 3,5 млн примірників видання. 
Найвищі споруди світу (Forbes, 2008)
Фото | Споруда
(висота, кількість поверхів, рік будівництва) 
1. Тайпей, Тайвань (Taipei – 508 м, 101поверх, 2004 рік) 
Найвища будівля світу з 61 ліфтом обійшлася в $1,8 млрд. Проект розробляла компанія C.Y. Lee & Partners. У споруді розташований бізнес-центр, спортивний комплекс, бібліотека, телекомунікаційні установки. Панелі цього хмарочоса можуть витримати пориви вітру до 300 км/год. Вже у 2009 році найвищою спорудою може стати вежа Burj Dubai, що нині сягає 600 м, а після закінчення будівництва може вирости до 900 м. 
2/3. Пертонас, Малайзія (Petronas Twin Towers – 452 м, 88 поверхів, 1998 рік) 
У проекті башт Петронас архітектор Сезар Пеллі (Cesar Pelli) використав елементи ісламського мистецтва. Залізобетонні «близнюки» з’єднані на рівні 41 і 42 поверхів містком, який був створений як коридор безпеки на випадок пожежі. Петронас оснащені 78 ліфтами. В одній з будівель розташована штаб-квартира нафтової компанії Petronas, в іншій – офісний центр.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: 10 найвищих споруд світу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок