Головна Головна -> Реферати українською -> Архітектура -> ОСПЕДАЛЕ ДЕЛЬЇ ІННОЧЕНТІ

ОСПЕДАЛЕ ДЕЛЬЇ ІННОЧЕНТІ

Назва:
ОСПЕДАЛЕ ДЕЛЬЇ ІННОЧЕНТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,25 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Часи середньовіччя минули. Нові сторінки всесвітньої історії відкриває епоха Відродження.

У вступі до книжки «Діалектика природи» Ф. Енгельс писав: «У врятованих при падінні Візантії рукописах, у виритих з руїн Рима античних статуях перед здивованим 3аходом постав новий світ — грецька стародавність; перед її світлими образами зникли привиди середньовіччя; в Італії настав нечуваний розквіт мистецтва, який був ніби відблиском класичної стародавності і якого ніколи вже більше не вдавалося досягти.... Це був найбільший прогресивний переворот з усіх пережитих до того часу людством, епоха, яка потребувала титанів і яка породила титанів щодо сили думки, пристрасті й характеру, щодо багатосторонності і вченості».

Одним з таких титанів був великий італійський архітектор Філіппо Брунеллеско (1377-1446), творчість якого відіграла велику роль у становленні архітектурного стилю раннього Відродження. Саме про нього флорентійський правитель Козімо Медічі сказав: «Ця людина має мужність достатню, щоб перевернути світ». А відомий архітектор, художник і письменник XVI ст. Джорджо Базарі писав про Брунеллеско, що архітектура «вже кілька сторіч, як збилася на манівці, і люди того часу витрачали марно на неї безмірні скарби, зводячи будівлі без усякого ладу й краси, погано виконані, вбогі за малюнком, з найхимернішими вигадками і напрочуд кепсько опоряджені. І захотіло небо, протягом стількох років не даючи землі жодної людини з високою душею й божественним духом, щоб Філіппо лишив після себе світові найбільшу, найвищу і найкращу споруду з усіх, створених не тільки за нашої доби, а й за старожитності, і показав, що геній тосканських майстрів, хоча й був утрачений, але все ж не вмер». Звичайно, вважати, що Брунеллеско створив стиль Відродження,— було б перебільшенням. Цей стиль виник у результаті закономірного процесу розвитку продуктивних сил в італійських містах та завдяки новій ідеології капіталістичного суспільства, що народжувалось у надрах феодальної епохи. Але роль Брунеллеско як одного з найактивніших творців цього стилю, безумовно, велика.

Головною роботою великого майстра, що їй він віддав майже все своє життя, було зведення величезного купола Флорентійського собору Санта Марія дель Фіоре, закладеного в 1298 р. архітектором Арнальдо ді Камбіо і споруджуваного з деякими перервами в XIV ст. Після смерті Арнальдо ніхто не знав, як завершити споруду. Адже купол мав перекрити простір діаметром 42 м на висоті понад 50 м. Разом з куполом висота собору дорівнює 107 м. Це було не під силу готичній будівельній техніці. Брунеллеско блискуче розв'язав це винятково складне завдання. Він винайшов і використав ряд нових технічних засобів, за допомогою яких було зведено один із найбільших і найдосконаліших куполів світу, що став владно домінувати в незрівнянному за красою силуеті Флоренції, що відкривається з нагірного берега річки Арно. Проте новий архітектурний стиль виявився не стільки в куполі собору, скільки у тих численних будівлях, що їх споруджував Брунеллеско у вільний від роботи над куполом час. Це — великі церкви Санто Спіріто і Сан Лоренцо, кілька палаців, всесвітньовідомий шедевр — капела Пацці в дворі монастиря Санта Кроче і будинок для дітей-сиріт — Оспедале дельї Інноченті (у перекладі — притулок невинних).

Від цієї споруди, власне, і починається архітектура епохи Відродження (італійською мовою Рінашименто, французькою — Ренесанс). Будинок почали споруджувати в 1419 р. на замовлення цеху шовкоткачів та ювелірів, членом якого був сам Брунеллеско. Вперше за всю історію архітектури після античних часів всю споруду архітектор вирішував у стилі античної класики: тут справді мало місце «відродження» античної краси. Проте йдеться не про копіювання античних форм. У споруді все пройнято духом новаторства. Легкі пропорції, стрункі колони з широкими арками поміж ними, сам принцип композиції будівлі — усе це не схоже на античні зразки. Будинок споруджено з цегли, стіни й склепіння його — отиньковано. Уся споруда — це втілення ідей нової доби. Будівництво Оспедале дельї Інноченті було закінчено в 1445 р., за рік до смерті Брунеллеско.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ОСПЕДАЛЕ ДЕЛЬЇ ІННОЧЕНТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок