Головна Головна -> Реферати українською -> Архітектура -> Притулок для ситріт Оспедале дельї Інноченті (архітектор Брунелескі)

Притулок для ситріт Оспедале дельї Інноченті (архітектор Брунелескі)

Назва:
Притулок для ситріт Оспедале дельї Інноченті (архітектор Брунелескі)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,53 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Коли визначні родини Флоренції в XV дрімучому столітті вирішили побудувати сирітський притулок, вони звернулися до наймоднішого архітек
тора Брунеллескі, бо хотіли, щоб сирітки мешкали в палаці


Реферат
Притулок для ситріт Оспедале дельї Інноченті (архітектор Брунелескі)


Часи середньовіччя минули. Нові сторінки всесвітньої історії відкриває епоха Відродження.
У вступі до книжки «Діалектика природи» Ф. Енгельс писав: «У врятованих при падінні Візантії рукописах, у виритих з руїн Рима античних статуях перед здивованим 3аходом постав новий світ — грецька стародавність; перед її світлими образами зникли привиди середньовіччя; в Італії настав нечуваний розквіт мистецтва, який був ніби відблиском класичної стародавності і якого ніколи вже більше не вдавалося досягти.... Це був найбільший прогресивний переворот з усіх пережитих до того часу людством, епоха, яка потребувала титанів і яка породила титанів щодо сили думки, пристрасті й характеру, щодо багатосторонності і вченості».
Одним з таких титанів був великий італійський архітектор Філіппо Брунеллеско (1377-1446), творчість якого відіграла велику роль у становленні архітектурного стилю раннього Відродження. Саме про нього флорентійський правитель Козімо Медічі сказав: «Ця людина має мужність достатню, щоб перевернути світ».
 
Головною роботою великого майстра, що їй він віддав майже все своє життя, було зведення величезного купола Флорентійського собору Санта Марія дель Фіоре.
Проте новий архітектурний стиль виявився не стільки в куполі собору, скільки у тих численних будівлях, що їх споруджував Брунеллеско у вільний від роботи над куполом час. Це — великі церкви Санто Спіріто і Сан Лоренцо, кілька палаців, всесвітньовідомий шедевр — капела Пацці в дворі монастиря Санта Кроче і будинок для дітей-сиріт — Оспедале дельї Інноченті (у перекладі — притулок невинних).Від цієї споруди, власне, і починається архітектура епохи Відродження (італійською мовою Рінашименто, французькою — Ренесанс). Будинок почали споруджувати в 1419 р. на замовлення цеху шовкоткачів та ювелірів, членом якого був сам Брунеллеско. Вперше за всю історію архітектури після античних часів всю споруду архітектор вирішував у стилі античної класики: тут справді мало місце «відродження» античної краси. Проте йдеться не про копіювання античних форм. У споруді все пройнято духом новаторства. Легкі пропорції, стрункі колони з широкими арками поміж ними, сам принцип композиції будівлі — усе це не схоже на античні зразки. Будинок споруджено з цегли, стіни й склепіння його — отиньковано. Уся споруда — це втілення ідей нової доби. Будівництво Оспедале дельї Інноченті було закінчено в 1445 р., за рік до смерті Брунеллеско.
Від Соборної площі Флоренції вузькою вулицею, що тягнеться на північний схід, виходимо на площу Сантіссіма Аннунціата, прямокутну в
плані. Прямо напроти — аркада портика церкви Аннунціати, ліворуч ритм аркади продовжує споруда монастиря Сервітів, а на південь витяглася аркада портика Оспедале дельї Інноченті. Напрочуд цільний ансамбль площі завершує кінний монумент Козімо Медичі, який стоїть посередині. Пропорції споруд щодо площі настільки гармонійні, що ансамбль по праву вважається одним з найкращих у світовій архітектурі. До портика Оспедале дельї Інноченті ведуть положисті сходи. Тонкі, широко поставлені колони з капітелями корінфського ордера і напружені арки над ними створюють лоджію з підкреслено відкритим характером: дім є загальнодоступним. Це основна ідея архітектурно-художнього образу. Над колонами в колах (це улюблений мотив Брунеллеско) — барельєфи немовлят, майстерно виконані скульптором Андреа делла Роббіа. Тонкі лінії антаблемента підкреслюють горизонтальний характер композиції. простими трикутними фронтонами. За лоджією двері виводять у квадратний у плані двір, оточений аркадою. Усе просто в цій споруді, і водночас кожний її елемент сповнений чудової краси.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Притулок для ситріт Оспедале дельї Інноченті (архітектор Брунелескі)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок