Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Архітектура -> Пам’ятки готичного архітектурного стилю в Україні(XIV-XVI cт.)

Загрузка...

Пам’ятки готичного архітектурного стилю в Україні(XIV-XVI cт.)

Назва:
Пам’ятки готичного архітектурного стилю в Україні(XIV-XVI cт.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,37 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Пам’ятки готичного архітектурного стилю в
Україні(XIV-XVI cт.)


Зміст
Розділ I.Готична архітектура Зах.Європи.Головні ознаки і памятки стилю.............3
Розділ II.Памятки готичного архітектурного стилю в Україні XIV-XVI ст………10
 
Список використаної літератури...................................................................................19
Додатки…………………………………………………………………………………20


Розділ I.Готична архітектура Зах.Європи.Головні ознаки і памятки стилю.
 
Гомтика (від . gotico, буквально — готський, від назви німецького племені ) — готичний , художній стиль, що є заключним етапом у розвитку середньовічного мистецтва країн Західної, Центральної та частково Східної (між серединою і - ст.). Термін «Готика» був введений теоретиком мистецтва і архітектором і далі поширений італійськими епохи як принизливе означення всього мистецтва, що виникло не без впливу активності германських племен, котрі вважалися «варварськими». З початку ст., коли для мистецтва - ст. прийняли термін , було обмежено хронологічні рамки готики, в якій, у свою чергу, почали виділяти ранню, зрілу (високу) та пізню фази.
У історії західноєвропейської середньовічної культури виділяються два етапи: — XI—XII століття і готичний — ХІІІ—XIV століття (в окремих країнах — до XVI ст.)[7].
Щодо мистецтва готичного стилю, то передусім привертає увагу пошук синтезу між архітектурою, живописом і скульптурою. Майстри готики широко зверталися до образів народної фантазії. Водночас в їхньому мистецтві сильніше, ніж у романському, відбився вплив більш раціонального сприймання світу, прогресивних тенденцій ідеології того часу.
Готика — це характерне устремління споруди вгору, зокрема за рахунок гострих стрілчастих , це  — великі вікна з кольоровим, мальовничо розписаним склом, це чисельні арки, багатство скульптури, оздоблення. Такі елементи надають готичним спорудам динамічності, величі. Сутність готики полягає в зіставленні протилежностей, у здатності об'єднати абстрактну ідею та живий трепет життя, у прагненні пронизати земну плоть злетами духовної енергії. Готична архітектура водночас конструктивна та зображувальна, що й проявилося у готичному соборі, який виконував роль суспільного центра міста[6,c.143].
Пам'ятками цього стилю є (), Лондонське Вестмінстерське абатство, в і т.д.
На великі зміни в емоційному світі людини середньовіччя вказували й нові явища в музичній культурі. Саме у 12-13 ст. досягає вершин розвитку найдосконаліший вид професійного багатоголосся — дискант. Це був спів у протилежному русі, або «протиголосся», осередком його була школа при соборі Паризької Богоматері, міста Лімож і Шартр. У 15-16 ст. готику змінив Ренесанс[7].
Як і в романському мистецтві, у готиці головним об'єктом творчості залишався Бог. А проте, в пам'ятках нового архітектурного стилю релігійні сюжети будівничі почали доповнювати земними образами — квітів, людей (з їхніми індивідуальними рисами), головних подій життя (народження, шлю-бу, смерті). Ці образи неначе унаочнювали думку про те, що оскіль-ки Господь створив людину за своєю подобою, людське тіло може правити за модель для зображення Бога. Тож у небесному світі, який зійшов у земні храми, відбивалася антропоморфна краса. У сценах Розп'яття та Воскресіння Ісуса Христа, зображеннях Діви Марії готичні митці передавали індивідуальні риси конкретних сучасників, а в обличчях біблійних персонажів, як, наприклад, ангелів у Реймському соборі, втілювали почуття. За метафоричним висловом французького мистецтвознавця Андре Мальро, "реймська усмішка коронує все ґотичне мистецтво середньовіччя"[1,c.153].
Для сучасників ґотика була культурним явищем передусім французького походження, ориs franzigепит. Елементи нового ар-хітектурного стилю виникли, розвинулися і сформувалися в єдине концептуальне ціле на території колишнього "герцогства фран-ків".
Першу готичну пам'ятку класичного зразка було створено в самому серці маєт-ностей Капетінгів — монастирі Сен-Дені.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Пам’ятки готичного архітектурного стилю в Україні(XIV-XVI cт.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок