Головна Головна -> Реферати українською -> Архітектура -> Софійський собор (Константинополь)

Софійський собор (Константинополь)

Назва:
Софійський собор (Константинополь)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,88 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Софійський собор (Константинополь)
 
 
 


Зміст
1 Загальна інформація
2 Історія
3 Архітектура
4 Сучасність
5 Галерея
6 Примітки
7 Посилання


Інтер'єр собору
 
Координати: 41°00?31? пн. ш. 28°58?48? сх. д. (G)
Цей термін має також інші значення. Див. Софійський собор.
Софімйський собомр, Агія-Софія (грец. БгЯб УпцЯб; тур. Ayasofya) в Константинополі — видатний пам'ятник візантійського зодчества, символ «золотого століття» Візантії. Собор знаходиться у історичному центрі Стамбула у районі Султанахмет, нині є музеєм, і одним із символів міста. Понад тисячу років Софійський собор у Константинополі залишався найбільшим храмом у християнському світі — до будівництва Собору Святого Петра в Римі. Висота Софійського собору — 55 метрів, діаметр бані — 31 метр.
Загальна інформація
Собор Святої Софії — у минулому патріарший православний храм, символ «Золотого віку» Візантії. Він вважається однією з найбільших історичних пам яток Стамбулу. Собор знаходиться в центрі Константинополя, поряд з Імператорським палацом. Нині це історичний центр міста, район Султанахмет. Ця церква визнана одним із найвеличніших зразків Візантійської архітектури, що збереглися до сьогодні. Більше 1 000 років Софіївський собор залишався найбільшим храмом у християнському світі, аж до побудови Собору Святого Петра в Римі. За легендою саме в ньому посланці князя Володимира Великого, який охрестив Русь, знайомилися з християнською вірою. Храм числиться у списках всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та називається восьмим чудом світу.
Історія
На місці Софіївського Собору, до його побудови стояв інший храм, але він згорів унаслідок народного повстання. Візантійський імператор Юстиніан, одразу після пожежі в 532 році, наказав збудувати на тому ж місці нову церкву. Після проведення планувальних робіт імператор призначив математика Анфімлія Трамльського та знаменитого архітектора і статиста Ісимдора Мілемтського відповідальними за виконання проекту. Побудова храму йшла 5 років. На ті часи це був рекордно короткий термін. У 537 році відбулося урочисте відкриття пової церкви. Храм був названий на честь Святої Софії. Вона була вдовою і виховувала своїх дочок, Віру, Надію та Любов у глибокій християнській вірі. Навіть катуваннями дівчат не змусили зректися віри. Потім їх стратили. Убита горем мати прожила ще 3 дні, а потім померла. Церква причислила їх до лику мучеників, а в честь Святої Софії стали будувати храми, собори та церкви по всьому світу. Існує легенда, що план будівлі був вручений Юстиніану самими ангелами, коли той спав. До розграбування хрестоносцями Константинополя 1204 року, в соборі зберігалася Туринська плащаниця — полотно в яке був загорнутий і похований Христос. А ній через деякий час відбилися лик і тіло Ісуса. Плащаниця зникла майже на 150 років. Зараз вона зберігається в підземеллі Туринського Собору і її показують прихожанам раз в 25 років. Наступний раз буде у 2025. Майже 1 000 років Собор Святої Софії був символом християнства. Остання літургія в ньому розпочалася увечері 28 травня 1453 року і продовжувалася всю ніч. Вранці в собор увірвалися яничари Махмеда ІІ, що захопили Константинополь. Цей султан був відомий тим, що поклявся не відпочивати і не розважатися до тих пір, доки не винищить весь християнський світ. У 1453 році Махмед ІІ наказав перетворити собор в мечеть. До нього прибудували 4 мінарети і він перетворився в мечеть Айя-Софія. За легендою, коли в місто увірвалися яничари, в соборі сховалися 1 000 віруючих. Священник продовжував читати молитву. Уже мечі були напоготові, щоб проткнути його, раптом стіна в правій частині храму відкрилася і сховала священника. Зараз звідти чутно тихий шум. Легенда стверджує, що священник і до сьогодні читає там молитву, а коли Собор Святої Софії знову стане християнським, то він вийде зі стіни і продовжить службу. Оскільки собор був орієнтований по християнській традиції — алтарем на схід, мусульманам довелося внести деякі зміни, перемістивши міхраб в південно-східний кут собору — в напрямі до Мекки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Софійський собор (Константинополь)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок