Головна Головна -> Реферати українською -> Архітектура -> Фороський маяк

Фороський маяк

Назва:
Фороський маяк
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,94 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Фороський маяк


??????? ???? ???? ??? ????????? ?????. ????? ?'??? ????????? ???? ???? ”????????” ????? ? ??? - ???????? ??????????? ????????, ?????, ????? ???????? ??????, ????? - ?????? ???? ? ???????? (VII ??. ?? ?.?.), ?? ??? ?? ?????? ? ???????? - ???? ???????? ? ????? (VI ст. ?? ?.?.), ?????? ????? ? ??????? ( V ??. ?? ?.?. ), ???????? ? ??????????? ( IV ??. ?? ?.?. ) ?, ???????, ????? ????????? ??????? ??? ???? – ????? ????????? ? ???? ?? ??????? ?????? ( III ??. ?? ?.?. ).
?? ???? ???????? ?????? ????? ??????? ????????, ???? ??????? ???? ?????????? ????? ???????????????? ? ??????.
?????? ????????????? ?????? ?????? ????? ? ??????? ??????? ???? ?? ?????? ??????????, ??? ? ????????. ? ???? ????????: “?? ???? ?? ???? ????? ?????”, ???????? ?????? ??????, ???????????? ??????? ?????????????, ????????? ?? ???? ???????? ? ????????????. ???????? ?????: “?? ?????? ???? ?????”, ???? ????????? ?? ?????????? ????????? ?? ??????? ?????.
За свою довгу історію будівельне мистецтво пройшло величезний шлях від примітивного куреня до найскладніших по своїх планувальних і конструктивних рішеннях споруд. Змінюються уявлення про можливості будівельних матеріалів, змінюються і самі матеріали.
Практично сьогодні можна побудувати все, що підкаже уява архітектора. Питання лише в тому, чи буде це доцільно, красиво, економічно. І от тут й умудреному знаннями зодчому, і “юнаку, що обмірковує життя”, можуть прийти на поміч архітектурні зразки минулого, що зайняли почесне місце в ряду визнаних шедеврів минулого, які являють собою загальнолюдські пам'ятники культури, серед них Фороський маяк.
Понад дві з половиною тисячі років тому в південній частині Балканського півострова, на островах Егейського моря, на західному узбережжі Малої Азії, по берегах Мар-мурового і Чорного морів, на узбережжі Південної Італії і в східній частині острова Сицилія виникла група рабовлас-ницьких держав, відомих в історії як Стародавня Греція, або Еллада. У XII—VII ст. до н. е. у Стародавній Греції відбувся розклад первіснообщинного ладу і з'явилося патріархальне рабовласництво, яке у VIII—VI ст. до н. е. склало основу економічного і політичного життя суспільства. Розвинуло-ся товарно-грошове господарство, яке зосередилось у рабо-власницьких містах-державах (полісах). Найбільшими серед них виступали Афіни і Спарта, боротьба між якими за па-нування в Стародавній Греції була водночас боротьбою між демократією і аристократичною олігархією, що призвело до Пелопоннеської війни 431—404 рр. до н. е. Знесилені війною грецькі поліси в 338 р. до н. е. підпали під владу Македонії. У 146 р. до н. е. територія Греції була включена до складу Римської імперії.
З гомерівського періоду до нас дійшло мало пам'яток, через те, що основними будівельними матеріалами слугу-вали дерево і невипалена цегла. Періодом розквіту давньогрецької культури є класичний період, який характеризується розвитком філософської дум-ки (Демокріт, Сократ). До знаменитих споруд елліністичного періоду належать Фароський маяк в Александрії та Башта вітрів в Афінах.
У 332 - 331 рр. до н.е. Олександр Македонський заснував столицю елліністичного Єгипту Олександрію. Тут знаходиться знаменитий Олександрійський мусейон - один із головних наукових і культурних центрів античного світу, а при ньому не менш відома Олександрійська бібліотека, у якій нараховувалося, чи ледве ні 700 тисяч томів грецьких і східних книг.
Олександрія було самим багатим містом свого часу. Багато чудових споруд було зведено в Олександрії. До них належить і Олександрійський маяк на скелястому острові Форос поблизу дельти Нілу.
Використання маяків почалося в глибокій давнині і зв’язано з розвитком мореплавання.
Спочатку це були вогнища, розташовані на високих берегах, а потім штучні споруди. Одне із семи чудес древнього світу - Олександрійський, або Фороський, маяк був споруджений у 283 році до н.е. Будівництво цієї гігантської споруди зайняло усього 5 років, що само по собі дивно.
Основним будівельним матеріалом для нього послужив вапняк, мармур, граніт.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Фороський маяк

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок