Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Поняття обліку

Поняття обліку

Назва:
Поняття обліку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,65 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Вступ
… Не можна керувати процесом бізнесу, не оволодівши принципами та методами ведення бухгалтерського обліку. Ще 500 років тому видатний Лука Пачоллі писав, що той, хто у своїх справах не може бути хорошим бухгалтером, той буде блукати як сліпий у темряві навмання і не обійтись йому без великих збитків…
системи бухгалтерського обліку сягають корінням іще античних часів. На всіх етапах свого розвитку вони забезпечували необхідну суспільно-значущу інформацію для контролю за збереженням і ефективним використанням грошових та матеріальних засобів, за ходом господарських процесів та їх результатами.
Поняття обліку є досить широким і багатогранним, оскільки він пов’язаний з господарською діяльністю людей, і розвивався відповідно до економічних запитів суспільства. До ХV ст.. його розглядали як додаток до торгівельної діяльності. Бухгалтерський облік, як окрему складову, виділив Лука Пачоллі ще 1494 р. у трактаті “Про рахунки і записи”, де обґрунтував поняття бухгалтерських рахунків і принцип подвійного запису.
У XVІІ-ХVІІІ століттях промислова революція в Англії дала новий поштовх розвиткові обліку. З того часу розпочався збір даних про затрати на виготовлення одиниці продукції. На початку XX століття лідерство у сфері обліку перейшло від Англії до США.
У 1990 році облік отримав статус професії, ставши, подібно до юридичної, медичної, інженерної та архітектурної справ самостійним видом діяльності, який потребує ліцензії, дотримання кодексу професійної етики, обов'язкового мінімуму кваліфікації та освіти.
Бухгалтерський облік - це процес виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про діяльність підприємства зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень.
Бухгалтерський облік дає інформацію про майно підприємства, його капітал, -зобов'язання, господарські процеси та їх результати. Особливістю бухгалтерського обліку є те, що всі господарські операції реєструються на підставі первинних документів.
Метою ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансове становище, результати діяльності та рух коштів підприємства
Від дієвості та оперативності бухгалтерського обліку залежить фінансовий стан господарюючих суб'єктів, що займаються підприємництвом, а також своєчасність достовірної та повної інформації для* прийняття управлінських рішень.
Отже, бухгалтерський облік є важливою складовою загальної інформаційної системи підприємства, яка дає можливість визначити його фінансовий стан, позитивні чи негативні сторони діяльності в цілому.


І. Сучасне значення бухгалтерського обліку
На зламі тисячоліть в Україні відбувається перехід до принципів ведення бухгалтерського обліку і складення фінансової звітності на основі та у відповідності до Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку.
З 1.01.2000 р. набув чинності Закон України “Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні” від 16.07.1999 р. № 996-ХІV.
Порядок ведення бухгалтерського обліку протягом 2000-го року обирається самим підприємством.
Економіка країни та фінансовий облік знаходяться у тісному зв’язку. З розвитком економічної системи змінюється система обліку: з’являються нові елементи і між ними постають зв’язки (рахунки, правила розрахунків окремих економічних показників, моделі обліку ресурсів, собівартості, прибутку).
На функціонування системи обліку впливають фактори:
тип правління у державі та тип економічної системи;
рівень регулювання економіки (державна чи приватна власність);
галузь економіки;
громадські організації;
загальний рівень розвитку економіки;
професійне.
Будь-яке суспільство складається з соціальних верств населення, політичних організацій та економічної системи. У державі існують різні промислові підприємства, а також підприємства, організації, установи інших сфер діяльності, громадські, релігійні, політичні організації, професійні спілки та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Поняття обліку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок