Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Організація бухгалтерського обліку в бюджетних установах. Організація обліку видатків

Організація бухгалтерського обліку в бюджетних установах. Організація обліку видатків

Назва:
Організація бухгалтерського обліку в бюджетних установах. Організація обліку видатків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,42 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Організація бухгалтерського обліку в бюджетних установах. Організація обліку видатків


Основним напрямком бухгалтерського обліку бюджетних установ виступає облік видатків. Враховуючи основне завдання бюджетних установ щодо кінцевого результату (звітного періоду) діяльності — виконання кошторису доходів і видатків — яке визначає, по суті, другу назву обліку бюджетних установ, а саме облік виконання кошторису доходів і видатків, це твердження є безсумнівним. З огляду на це організація обліку видатків є пріоритетною.
Організація обліку видатків бюджетних установ охоплює такі напрямки:
визначення нормативної бази:
класифікація видатків;
розробка робочої номенклатури видатків;
організація планування видатків;
організація облікових номенклатур;
організація носіїв облікової інформації.
Основним нормативним документом, що визначає склад та структуру видатків бюджетних установ, є Наказ Міністерства фінансів України від 27.12.2001 № 604 «Про бюджетну класифікацію та її запровадження». Відповідно до зазначеного документа вирізняють такі види класифікації видатків бюджету:
функціональну;
відомчу;
програмну;
економічну.
Перші три класифікаційні групи виконують адресну функцію щодо видатків відповідних розпорядників коштів загалом і мають досить обмежене використання у процесі бухгалтерського обліку, а саме коди класифікацій виступають одним із основних реквізитів облікових реєстрів. Економічна класифікація видатків, на відміну від попередніх, має безпосереднє застосування в межах системи бухгалтерського обліку, оскільки саме стосовно її кодів здійснюється планування та облік видатків бюджетних установ.
Зазначеним нормативним документом затверджено загальну економічну класифікацію видатків, яка визначає спрямованість як видатків бюджету в цілому, так і розпорядників коштів зокрема (дод. 10). У межах зазначеної класифікації виокремлено такі основні напрямки:
1000 — поточні видатки;
2000 — капітальні видатки;
3000 — нерозподілені видатки;
4000 — кредитування з вирахуванням погашення.
У межах кожного з напрямів виокремлюються багаторівневі коди економічної класифікації видатків у загальній кількості сімдесят найменувань.
Очевидно, що через велику кількість КЕКВ та з огляду на різнорідну специфіку діяльності бюджетних установ головний бухгалтер кожної бюджетної установи повинен розробляти робочу скорочену економічну класифікацію видатків. Зазначена робота здійснюється на наступний звітний період до початку планування діяльності, тобто перед складанням проекту кошторису доходів і видатків. Розробці робочої економічної класифікації видатків передує вивчення складу кожного з кодів економічної класифікації, результати якого доречно оформити у вигляді табл. 8.2.

Детальна характеристика кожного з кодів четвертого рівня дає змогу повністю ідентифікувати видатки бюджетних установ. Визначимо, що в розробленій таким чином класифікації слід виокремлювати загальні і специфічні коди економічної класифікації видатків. До перших належать:
1111 — заробітна плата;
1113 — виплати з тимчасової непрацездатності;
1120 — нарахування на заробітну плату;
1131 — придбання предметів постачання і матеріалів, оплата послуг та інші видатки;
1134 — м’який інвентар та обмундирування;
1135 — оплата транспортних послуг та утримання транспортних засобів;
1137 — поточний ремонт обладнання, інвентарю і будівель; технічне обслуговування обладнання;
1138 — послуги зв’язку;
1140 — видатки на відрядження;
1160 — оплата комунальних послуг;
2122 — будівництво (придбання) адміністративних об’єктів;
2132 — капітальний ремонт та реконструкція адміністративних об’єктів.
Інші коди економічної класифікації специфічні. Це, зокрема, такі коди:
1132 — медикаменти та перев’язувальні засоби — використовується у закладах охорони здоров’я та лікувально-ветеринарних закладах;
1133 — продукти харчування — застосовується для відображення даного напрямку видатків у медично-профілактичних закладах різного профілю, будинках-інтернатах, загальноосвітніх навчальних закладах, дитячих будинках, дитячих дошкільних закладах, профтехучилищах, вищих навчальних закладах;
1136 — оренда та експлуатаційні послуги — застосовується установами, що є орендаторами;
1342 — стипендії — використовується вищими навчальними закладами, професійно-технічними училищами;
1150 — матеріали, інвентар, будівництво, капітальний ремонт та заходи спеціального призначення, що мають загальнодержавне значення — застосовується військовими частинами системи Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Організація бухгалтерського обліку в бюджетних установах. Організація обліку видатків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок