Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> з дисципліни "Автоматизація бухрозрахунків"

з дисципліни "Автоматизація бухрозрахунків"

Назва:
з дисципліни "Автоматизація бухрозрахунків"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,36 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
З ДИСЦИПЛІНИ “Автоматизація бух розрахунків”


1. Системи бухгалтерського обліку: користувачі
Для того, щоб з'ясувати, які елементи входять до системи бухгалтерського обліку, передовсім, слід з'ясувати загальне поняття системи, яке відіграє дуже важливу роль у науці.
Система - ціле, яке складається з частин. Це поняття в літературі вживається в різних значеннях. У науковому розумінні система - це сукупність взаємопов'язаних та взаємодіючих елементів, кожен з яких робить свій внесок до характеристики цілого. Механізм системи характеризують її теорія (визначення мети, предмета та методу) і практика; система в статистиці - це її структура (складові елементи та їх співвідношення); у динаміці - технологічні процеси.
Основні властивості систем такі: Система прагне зберегти свою структуру (ця властивість основана на об'єктивному законі організації - на законі самозбереження); Система має потребу в управлінні; У системі формується складна залежність властивостей елементів та підсистем, які в неї входять.
Для системи характерна не лише наявність зв'язків та відносин між елементами, що її утворюють, а й нерозривна єдність із середовищем, у взаємозв'язку з яким система проявляє свою цілісність. Будь-яку систему можна розглянути як елемент системи вищого порядку, тоді як її елементи можуть виступати як системи нижчого порядку. Окремі рівні системи зумовлюють певні аспекти її поведінки, а цілісне функціонування - це результат взаємодії всіх її сторін та рівнів. Для більшості систем характерна наявність у них процесів передачі інформації й управління.
Система може бути великою, і тому її доцільно поділити на ряд підсистем. Підсистема - це набір елементів, котрі являють собою автономну галузь у системі. Об'єкти ,які входять у систему, називаються елементами цієї системи. Зв'язки між елементами поділяються на вхідні та вихідні. Через вихідні зв'язки елемент системи може впливати на інші елементи або навколишнє середовище. Кожен з елементів може мати один або декілька входів і один або більше виходів. Зв'язки між елементами системи - це з'єднання між елементами, які впливають на поведінку елементів і систему в цілому. Види елементів і зв'язків з множини реально існуючих як предмета дослідження залежить від поставленої проблеми.
Серед економістів, які розглядали організаційний рівень системи бухгалтерського обліку, слід назвати професорів СІ. Волкова, Н.К. Нарібаєва, B.C. Рожнова, академіка М.Г. Чумаченка. Ці автори підійшли до визначення системи бухгалтерського обліку з позицій теорії систем, теорії інформації та теорії управління. Болгарський економіст В.Янков керуючись тим, що поняття системи є фундаментальним поняттям кібернетики, визначив бухгалтерський облік як „... керовану, складну, імовірнісну, динамічну, кібернетичну систему зі своїм об'єктом та суб'єктом управління", в якій об'єктом управління є сукупність матеріальних, трудових та грошових ресурсів у процесі їх кругообігу на підприємстві (господарські факти), суб'єктом - працівники підприємства, котрі виконують облікові функції.
Із цієї позиції бухгалтерський облік розглядають також проф. О.М. Катаєв і С.І.Синяк, які вважають, що для обліку як і для будь-якої іншої кібернетичної системи, характерні процеси сприйняття. Перетворення та передачі інформації. Вони вважають бухгалтерський облік відкритою системою, яка здатна пристосовуватись до впливу навколишнього середовища. Такий підхід в організації обліку передбачає обов'язкову наявність мети і завдань бухгалтерського обліку , незалежне інформаційне забезпечення, динамічні умови, які визначають стійкість і гнучкість системи (документи), зовнішні обмеження (закони, інструкції, методики, накази), зовнішні та внутрішні інформаційні потоки.
Бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку на підприємстві. Він є процесом виявлення, зміни, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про діяльність підприємства зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття управлінських рішень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: з дисципліни "Автоматизація бухрозрахунків"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок